Zpráva Manchester City vs Ipswich

Střelci : Haaland 12′ 16′ 88′, De Bruyne 14′; Szmodics 7′

Manchester City zaplaví Ipswich při střetu s vysokým létáním

Návrat Ipswich Town do Premier League se ukázal jako náročný, když se střetli s úřadujícím šampionem Manchesterem City , který utrpěl těžkou porážku 4:1. Navzdory optimistickému začátku, kdy Sammie Szmodics prorazil a zajistil Ipswichi nečekaný náskok, se jejich výhoda rychle vypařila.

Odpověď Manchesteru City byla rychlá a klinická, Erling Haaland proměnil penaltu a vyrovnal skóre po zákroku Leifa Davise na Savinha v kabině.

City’s First-Half Blitz rozebírá Ipswich

Domácí neztráceli čas, aby potvrdili svou dominanci dvěma rychlými góly Kevina De Bruyna a Erlinga Haalanda, takže Ipswich byl na rozpacích. De Bruyne využil vzácnou chybu brankáře Ipswiche Arijaneta Murice, když zastrčil domácího do prázdné branky, poté Haaland obešel Murice a před přestávkou přidal svou druhou a třetí City.

Manchester City nadále hrozil, dvakrát udeřil do dřeva a jen těsně mu uniklo další navýšení svého vedení.

Klidnější druhá polovina poskytuje Ipswichi oddech

Druhá půle přinesla pro Ipswich méně výzev, protože tempo hry se zpomalilo, což hostům nabídlo mírnou úlevu. Pozornost se přesunula na lavičku City, kde rostlo očekávání na re-debut İlkaye Gündoğana v klubu.

Uprostřed tlumené hry byl Haalandovi odepřen hattrick Muricem, který svou dřívější chybu napravil skvělým zákrokem.

Haaland uzavírá dohodu

Když se zápas chýlil ke konci, neutuchající tlak Manchesteru City se nakonec vyplatil a Haaland zajistil svůj hattrick a završil nezapomenutelný výkon.

Vítězství zdůraznilo udatnost City a pokračující dominanci v Premier League, zejména proti nově povýšeným týmům.

Závěr: Ipswich čelí tvrdé realitě Premier League

Pro Ipswich Town sloužil zápas jako ostrá připomínka výzev, které před námi stojí v Premier League. Jejich počáteční zápasy proti týmům nejvyšší úrovně, jako je Liverpool a City, byly méně než shovívavé, což ilustruje strmou křivku učení, kterým čelí nově povýšené strany.

Číst:  Manchester City vs Brentford 2-1 Zpráva: Haaland Brace dává City comeback vítězství

Mezitím displej Manchesteru City znovu potvrdil svůj status favorita na titul a nastavil vysoký standard na začátku sezóny.