Zpráva Tottenham vs Everton

Střelci : Bissouma 14′, syn 25′, 77′, Romero 71′

Tottenham dominuje: Důkladný triumf nad Evertonem

Tottenham Hotspur zapnul styl na domácím hřišti a prohnal se sužovaným Evertonem s výkonným displejem, který viděl, že od samého začátku dominují řízení. Přestože v úvodním zápase Premier League proti Leicesteru City zvládli pouze remízu, vypadali Spurs jako zcela proměněný tým.

První gól padl s laskavým svolením Yvese Bissoumy, který, čerstvě po klubovém trestu, zaznamenal svůj návrat senzačním zásahem. Toto rané tempo udávalo tón zápasu, kde Tottenham brzy potvrdil svou dominanci a nikdy se neohlédl.

Everton’s Nightmare: Pickford’s Misssteps

Naděje Evertonu na stabilizaci po těžkém začátku sezóny byly zmařeny na začátku zápasu. Brankář Jordan Pickford, obvykle spolehlivý poslední obránce, zakolísal a přispěl k druhému gólu Spurs.

Chyba od Pickforda umožnila Sonu Heung-minovi zdvojnásobit náskok Tottenhamu a potopila Everton ještě více do zoufalství.

Toffees se pokusili o útok a ke konci prvního poločasu dokázali Spurs tlačit standardkami, přesto vstupovali do přestávky s výrazným mankem a slábnoucí morálkou.

Druhá polovina: Spurs Seal the Deal

Ve druhém poločase Tottenham řídil hru efektivně, snižoval rizika při zachování kontroly. Everton ve snaze zažehnout comeback představil nové posily Jespera Lindstrøma a Ilimana Ndiaye. Tyto změny však nepřinesly požadovaný efekt, útok Evertonu zůstal tupý.

Spurs poté zvýšili své vedení přes Cristiana Romera, který hlavičkou proměnil roh Jamese Maddisona. Výhru dokončil Son Heung-min, který si zajistil ortézu díky asistenci Mickyho van de Vena po působivém samostatném běhu a pečetil komplexní vítězství 4:0.

Závěr: Tottenham’s Resurgence, Everton’s Despair

Toto vítězství znamenalo pro Tottenham významný obrat ve formě, rozptýlilo pochybnosti o zahájení sezóny a postavilo je jako impozantní soupeře. Naopak katastrofální vstup Evertonu do sezóny pokračoval, takže se ocitl na konci tabulky a musel vyřešit řadu defenzivních a taktických problémů.

Číst:  Zpráva Arsenal vs Everton

Zatímco se Spurs těší na to, že budou stavět na tomto vítězství, Everton čelí těžké výzvě, jak zvrátit své bohatství.