Zpráva Nottingham Forest vs Wolves

Střelci : Dřevo 10′; Bellegarde 12′

Lesní nepřekonaný začátek pokračuje, vlci si zajistili první bod

Nottingham Forest prodloužil svůj neporazitelný start do sezóny Premier League remízou 1:1 proti Wolves na City Ground.

Díky tomuto výsledku si šéf Forest Nuno Espírito Santo udržel svůj neporazitelný rekord ve třech zápasech proti svému bývalému týmu. Pro Wolves je tato těžce vybojovaná remíza prvním bodem kampaně a pomáhá udržet loď po náročném začátku.

První poločas: Předčasné cíle udávají tón

Nottingham Forest má dobrý začátek, už po 10 minutách se ujímá vedení. Chris Wood, který už našel síť v předchozím domácím zápase Foresta, pokračoval ve své skvělé formě, když poslal Elliota Andersona na rohový kop přes nového brankáře Wolves Sama Johnstonea.

Hlavička útočníka znamenala jeho druhý gól v tolika zápasech na City Ground, čímž domácí získali brzkou výhodu.

Wolves , odhodlaní vyhnout se opakování své těžké porážky 6-2 při posledním ligovém výjezdu, však rychle zareagovali.

Jen o dvě minuty později vytvořil Jean Bellegarde okamžik brilantnosti, když zajel velkolepé zakončení z velké vzdálenosti do horního rohu, takže brankář Forest Matt Turner neměl šanci.

Brzká výměna branek udala tón vysoce intenzivnímu prvnímu poločasu, kdy oba týmy chtěly hrát na přední kopačce.

Sam Johnstone z týmu Wolves byl znovu povolán do akce a zásadním zákrokem zamezil těsně před přestávkou dobře zasunutý přímý kop Morgana Gibbse-Whiteho a zajistil týmům, že jdou do poločasu.

Druhá polovina: Forest’s Pressure, Wolves’ Resilience

Ve druhém poločase Nottingham Forest zvýšil tlak, když hledal vítězný gól. Zvláště aktivní byli Anderson a Callum Hudson-Odoi, kteří svou kreativní hrou zkoumali obranu Wolves.

Sam Johnstone se opět ukázal jako impozantní poslední obranná linie, když zasáhl z plného úhlu, aby zabránil hlavičce Chrise Wooda zblízka po chytré lobované přihrávce od Gibbse-Whitea.

Číst:  Zpráva Newcastle vs Tottenham 2-1: Spurs dostanou kontrolu reality v parku St. James' Park

Když zápas vstoupil do závěrečné fáze, debutant Forest Ramón Sosa téměř okamžitě zapůsobil. Paraguayec si vybral Neco Williamse, který udeřil přes laťku a propásl jedinečnou příležitost obnovit Forestovo vedení.

Chris Wood si krátce myslel, že zajistil druhý gól, ale ten byl rychle vyloučen pro ofsajd. I přes Forestův neúprosný tlak se Wolves drželi pevně a prodloužili svůj neporazitelný ligový běh na City Ground na sedm zápasů.

Závěr: Těžce vybojovaný bod pro Wolves, Forest’s Unbeaten Run Intact

Nottingham Forest bude potěšen, že si prodlouží svůj neporazitelný start do sezóny Premier League, i když by mohl mít pocit, že by si mohl zajistit všechny tři body vzhledem k dominanci ve druhém poločase.

Pro Wolves představuje tato remíza životně důležitý první bod kampaně a dodává tolik potřebnou sebedůvěru po náročném začátku sezóny. Oba týmy ukázaly odolnost a odhodlání a připravily půdu pro to, co slibuje, že bude před námi zajímavá sezóna.