Zpráva Brentford vs Southampton

Střelci : Mbeumo 43′ 65, Wissa 69′; Sugawara 90+5

Brentford triumfoval nad Southamptonem v post-Toney éře

Život po Ivanu Toneym začal pro Brentford pozitivně , když si zajistili vítězství 3:1 proti Southamptonu a udělili Saints třetí porážku v řadě za sebou – situace, ve které se neocitli od sezóny 2012/13.

Zápas začal brzy dramatem, protože nový brankář Southamptonu, Aaron Ramsdale, byl rychle povolán do akce a zachránil tak blízkou snahu Mikkela Damsgaarda z Brentfordu.

První poločas: Brentford se ujímá vedení

V prvním poločase si oba týmy vytvářely šance, ale chyběla jim koncovka. Joe Aribo ze Southamptonu se nejvíce přiblížil hlavičkou, která zasáhla dřevo. Zablokování prolomil Brentford, když chyba Taylora Harwood-Bellise vedla k tomu, že Bryan Mbeumo využil odrazu od tyče a dostal Brentford o přestávce do vedení 1:0.

Druhá polovina: Brentford zajistil vítězství

Navzdory střídání, které mělo posílit sestavu Southamptonu, Brentford zdvojnásobil svou výhodu důvtipnou hrou a rychlým myšlením v poslední třetině. Mathias Jensen se vrhl na defenzivní průšvih Jana Bednarka a připravil Mbeuma na svůj druhý gól dne.

O chvíli později způsobilo dlouhé nahození Jensena chaos v boxu Southamptonu a umožnilo Nathanu Collinsovi asistovat Yoane Wissa, který zvýšil vedení na 3:0.

Pozdní útěcha pro Southampton

Zápas se zdál vyrovnaný, dokud Yukinari Sugawara předvedl v přestávce ohromující volej, čímž Southamptonu poskytl první gól proti Brentfordu ve čtyřech zápasech a lehkou útěchu pro jinak sklíčené fanoušky.

Závěr: Silný start Brentfordu pokračuje

Výkon Brentfordu zvýraznil jejich schopnost prospívat i bez hvězdného útočníka Ivana Toneyho a plynule vstoupili do nové sezóny s taktickou disciplínou a efektivním provedením.

Na druhou stranu Southampton čelí výzvě, jak vyřešit své obranné zranitelnosti a najít formu, aby se vyhnul strašidlu bitvy o sestup.

Číst:  Bournemouth vs Chelsea 0-1 Report: Pozdní Nkunku Show dává Blues vítězství