Zpráva Chelsea vs Crystal Palace

Střelci : Jackson 25′; Eze 54′

Crystal Palace se podařilo vyhnout se 14. porážce v Premier League proti Chelsea tím, že zajistila remízu 1:1 na Stamford Bridge, což byla první remíza v tomto utkání od roku 1995.

Orli prokázali odolnost a odhodlání, přišli zezadu, aby zachránili klíčový bod napínavého a napínavého střetnutí v hlavním městě.

Dominantní začátek Chelsea

S definitivním uzavřením letního přestupového období měl manažer Chelsea Enzo Maresca příležitost postavit svůj nákladně sestavený tým bez dalších rozptylování. Blues začali zápas s jasným záměrem dominovat a jejich úsilí se brzy vyplatilo.

V úvodní čtvrthodině se nová posila Chelsea Cole Palmer přiblížila k prolomení slepé uličky střelou z okraje vápna.

Míč však těsně minul branku a skóre tak zůstalo vyrovnané. O několik okamžiků později Noni Madueke promarnil dvě zlaté příležitosti, aby dostal Chelsea do vedení – nejprve vypálil z bezprostřední blízkosti a poté, když byl znemožněn brilantním zákrokem brankáře Palace Deana Hendersona.

Průlom Chelsea

Tlak Chelsea nakonec přinesl ovoce ve 25. minutě. V dobře provedeném týmovém pohybu Noni Madueke snadno předběhl Willa Hughese po pravém křídle, než proklouzl dokonale načasovanou přihrávkou Cole Palmerovi.

Posledně jmenovaný, předvádějící skvělou vizi a vyrovnanost, narovnal míč Nicolasi Jacksonovi, který se doklepl z bezprostřední blízkosti a zajistil Chelsea zaslouženému vedení 1:0.

Palace, vedený Oliverem Glasnerem, si v prvním poločase těžko vytvářel nějaké smysluplné šance, takže o přestávce museli hodně přemýšlet.

Eze’s Magic zajišťuje bod pro palác

Druhá půle přinesla mnohem lepší stranu Crystal Palace . Dean Henderson je udržel ve hře, když přehodil dobře trefený přímý kop od Colea Palmera. Snaha Palace vrátit se do hry byla odměněna pouhých devět minut po restartu.

Číst:  Zpráva mezi Liverpoolem a Nottinghamem Forest 0-1: První porážka pro slot v šoku

Eberechi Eze, který byl v první polovině zticha, ožil a vytvořil okamžik brilantnosti. Vzhledem k příliš mnoho času a prostoru na hranici vápna zakroutil Eze parádní střelu do rohu sítě, brankář Chelsea Robert Sánchez tak zůstal bez šance.

Tento gól nejenom zvýšil úroveň paláce, ale také jim dal obnovený pocit víry.

Pozdní drama a promarněné příležitosti

Za nerozhodného skóre se Maresca podíval na svou lavičku, aby našel vítěze, a přivedl na místo zraněného Malo Gusta Mykhaila Mudryka. Navzdory maximálnímu úsilí Chelsea, včetně dvou nevyužitých šancí Jacksona v přestávce, nedokázala rozložit rozhodnou obranu paláce.

Na druhou stranu Palace málem urval všechny tři body pozdě, když razantní střelu Daichiho Kamady bravurně vyrazil Sánchez. Oba týmy se nakonec musely spokojit s podílem na kořisti.

Závěr

Tato těžce vybojovaná remíza bude pro Crystal Palace vítanou úlevou, protože získá svůj první bod v sezóně Premier League po dvou porážkách v řadě. Pro Chelsea bude výsledek cítit jako promarněná příležitost, ale pod vedením Marescy byly vidět pozitivní známky pokroku.

Blues nyní zaměří svou pozornost na další zápas, protože chtějí přeměnit svou dominanci ve vítězství.