Zpráva Manchester United vs Liverpool

Střelci : Diaz 35′, 42′, Salah 56′

Mohamed Salah sehrál klíčovou roli ve všech třech gólech Liverpoolu, když zajistili suverénní vítězství 3:0 nad Manchesterem United v Premier League.

Vítězství nejen ukončilo sérii tří po sobě jdoucích remíz v přímých střetnutích mezi těmito urputnými rivaly, ale také udrželo Liverpool perfektní start do sezóny a zaznamenal třetí čisté konto v řadě.

Zběsilý začátek

Zápas začal ve svižném tempu a oba týmy toužily získat převahu v tomto vždy velmi nabitém utkání. Zdálo se, že Liverpool se brzy ujal vedení, když se zdálo, že snaha Trenta Alexandera-Arnolda skončila po neúspěšném odklizení Dioga Dalota.

Gól však nebyl uznán, protože Mohamed Salah byl v ofsajdu, než se dotkl míče, aby postavil Alexander-Arnold.

Toto brzké vyděšení zdůraznilo zběsilou povahu úvodních výměn, kdy obě strany tlačily vysoko a snažily se využít případné výpadky v obraně. Navzdory brzké dominanci Liverpoolu v držení míče se obrana Manchesteru United zpočátku držela pevně a v nebezpečných situacích se dobře zotavovala, aby udržela skóre vyrovnané.

Liverpool přebírá kontrolu

S postupem prvního poločasu začal Liverpool prosazovat svou převahu. Hosté definitivně prolomili patovou situaci ve 35. minutě, když využili špatně umístěnou přihrávku Casemira. Ryan Gravenberch zasáhl a vyrazil dopředu, než zahrál míč Salahovi, který dopravil jemný tečovaný centr do vápna. Luis Díaz se k tomu postavil perfektně načasovanou hlavičkou a zvýšil Liverpool na 1:0.

O pouhých sedm minut později Merseysiders zdvojnásobili svůj náskok a potrestali další chybu Casemira. Díaz se zbavil brazilského záložníka a přihrál Salahovi, který mu to vrátil nádherným křížkem mimo botu. Díaz dokončil svůj pohyb prvním klinickým úderem a nechal Manchester United na rozpacích.

Číst:  Zpráva Crystal Palace vs Aston Villa

Dominance druhé poloviny

V poločase udělal manažer Manchesteru United Erik ten Hag odvážné rozhodnutí a přivedl na svůj debut v Premier League Tobyho Collyera, aby nahradil bojujícího Casemira. Collyer okamžitě zasáhl a připravil Joshuu Zirkzee ke střele, kterou Alisson dobře chytil. Problémy United však přetrvávaly.

Liverpoolu přišel z dalšího protiútoku inspirovaného Salahem. Alexis Mac Allister ve středu zálohy přesvalil Kobbie Mainoo a vyrazil do rychlého brejku, který skončil tím, že Salah chladně prostrčil míč kolem brankáře United.

Tento gól znamenal Salahovo sedmé bodování v řadě na Old Trafford, což dále upevnilo jeho postavení nepřítele Manchesteru United.

Působivý defenzivní displej Liverpoolu

Zatímco Salah se dvěma dalšími pokusy přiblížil k navýšení svého konta, pískání domácího publika na Old Trafford zdůraznilo rostoucí frustraci mezi fanoušky Manchesteru United. Red Devils se snažili najít cestu zpět do hry, Alisson udělal zásadní zákrok, aby odmítl Zirkzeeho hlavičku zblízka, než nizozemský forvard vyslal další pokus mimo.

Solidní defenzivní výkon Liverpoolu zajistil, že svou kampaň Premier League zahájil třemi čistými konty teprve potřetí v historii.

Naproti tomu porážky Manchesteru United back-to-back zvýšily tlak na Erika ten Haga, kterého čeká náročné období, protože tým míří do reprezentační přestávky.

Závěr

Vítězství Liverpoolu na Old Trafford si nejen udržuje svůj 100% rekord v této sezóně, ale slouží také jako významné prohlášení v jedné z nejslavnějších rivalit anglického fotbalu.

Pro Manchester United porážka vyvolává vážné otázky a zvyšuje tlak na manažera Erika ten Haga, který se snaží zvrátit jejich jmění na začátku sezóny.