Zpráva Newcastle vs Tottenham

Střelci : Barnes 37′, Isak 78′; Burn (OG) 56′

Newcastle United si připsal dramatické vítězství 2:1 nad Tottenhamem Hotspur díky pozdnímu vítězi Alexandra Isaka. Tento triumf znamená, že Magpies nyní vyhráli dva ze svých prvních tří zápasů Premier League poprvé od sezóny 2011.

Výsledek také prodloužil neporazitelný homerun Newcastlu na deset zápasů a posílil svou silnou formu v St James’ Park.

Rychlý start v Newcastlu

Newcastle vstoupil do tohoto utkání s cílem zopakovat své dominantní vítězství 4:0 nad Spurs z minulé sezóny. Začali hru na přední noze, Alexander Isak málem otevřel skóre brzy. Jeho střela přestřelila tyč, což signalizovalo záměr Straky útočit.

Krátce poté se Harvey Barnes dostal blízko k síti, seknul si z levého křídla a pravou nohou vyrazil střelu, která těsně minula vzdálenější tyč. Dynamika Newcastlu byla nakrátko zastavena nečekaným zastavením kvůli výměně asistenta rozhodčího, což Tottenhamu umožnilo najít v zápase oporu.

Odpověď Tottenhamu

Spurs měli jedinečnou příležitost dostat se do vedení díky nové posile Wilsona Odoberta , ale nedokázal to využít a střelu přestřelil. Nick Pope, brankář Newcastlu, byl dvakrát povolán do akce mohutným dalekonosným úsilím Pape Matara Sarra, které oba mohly brankáře při mírném vychýlení snadno překonat.

Navzdory tlaku Tottenhamu to byl Newcastle, kdo udeřil jako první . Rychlé vhazování vedlo k tomu, že Lloyd Kelly si našel prostor na levém křídle, odkud dopravil přesný centr na Harveyho Barnese. Křídelník v klidu zasunul míč do vzdálenějšího rohu a těsně před přestávkou dostal domácí dopředu.

Ekvalizér Tottenhamu

Tottenham po inkasování vypadal vyčerpaně, ale po poločasové přestávce se vrátil s novou energií. Trefili tyč a viděli další šanci, jak se škemrá, když Odobert vystřelil nad z kříže Brennanové Johnsonové. To byla jasná varování před vyrovnáním, které přišlo těsně před hodinou.

Číst:  Zpráva Newcastle vs Southampton

Nick Pope dokázal odrazit střelu od Jamese Maddisona, ale odražený míč propadl Johnsonovi, jehož následnou snahu odvrátil Dan Burn do sítě a vyrovnal skóre na 1:1.

Isakovo pozdní hrdinství

Manažer Newcastlu Eddie Howe reagoval na vyrovnávací gól představením Sandro Tonaliho , který se poprvé objevil v Premier League od listopadu 2023 poté, co si odpykal dlouhý zákaz. Zdálo se , že Tonaliho přítomnost na hřišti povzbudila Newcastle, což vedlo k pozdnímu nárůstu.

Anthony Gordon téměř obnovil vedení Newcastlu pokusem blízko tyče, který dobře zachránil Guglielmo Vicario. Průlom však přišel o pár minut později. Josh Murphy sprintoval pryč od obrany Spurs, vstoupil do pokutového území a namířil míč na Alexandra Isaka, který se nemýlil, když ho postrčil kolem Vicaria a pečetil vítězství.

Závěr

Toto vítězství přivádí Tottenham zpět na zem po jeho důrazném vítězství 4:0 nad Evertonem v předchozím zápase. Pro Newcastle toto vítězství znamená nejen vynikající začátek jeho tažení v Premier League, ale také prodlužuje jeho domácí sérii bez porážky na deset zápasů.

Straky se budou snažit na této hybné síle stavět, zatímco budou pokračovat ve své snaze o silný konec ligy.