Liverpool vs Nottingham Forest náhled

• Liverpool vyhrát
  • Salah skórovat nebo asistovat

Začátek snů Arne Slota v Liverpoolu

Arne Slot odstartoval jako manažer Liverpoolu impozantně , když vyhrál své první tři zápasy Premier League bez inkasovaného gólu.

Slotův úspěch ho řadí po boku zesnulého Svena-Görana Erikssona jako jediného manažera, který vyhrál své první tři zápasy Premier League bez inkasa.

Tento rekord je ještě pozoruhodnější, protože se stal prvním manažerem Liverpoolu, který dosáhl takového výkonu v nejvyšší soutěži. Jeho dosud nejpozoruhodnějším vítězstvím bylo suverénní vítězství 3:0 venku nad úhlavním rivalem Manchesterem United, což upevnilo jeho počáteční popularitu u fanoušků.

Když se Liverpool vrátí z reprezentační přestávky, bude Slot doufat, že pauza nepřerušila dynamiku Reds. Historicky si Liverpool po reprezentačních přestávkách vedl dobře, když po takové přestávce prohrál pouze jeden z posledních 24 zápasů Premier League (W18, D5).

K jejich sebevědomí přispívá návrat na Anfield, kde byl Liverpool impozantní, když v posledních 62 domácích zápasech Premier League prohrál pouze dvakrát (W47, D13).

Výzva Nottingham Forest

Nottingham Forest pod Nuno Espírito Santom měl solidní start do své Premier League a ve svých prvních třech zápasech (W1, D2) nebyl poražen.

Forest však může mít pocit, že po vedení v obou remízách 1:1 proti Bournemouthu a Wolves mohli mít na palubovce více bodů. Přesto budou Tricky Trees motivováni svou venkovní formou, když vyhráli poslední tři ligové zápasy na silnici.

Navzdory povzbudivému začátku stojí Nottingham Forest před náročným úkolem na Anfieldu, na území, které pro ně bylo historicky nešťastným lovištěm. Nezvítězili na Anfieldu za posledních 26 návštěv (D6, L20), což je neplodný běh z března 1978.

Číst:  Chelsea FC proti Luton Town: Chelsea se snaží změnit své štěstí

Hráči ke sledování

Mohamed Salah (Liverpool)

Salah zahájil sezónu v elektrické formě a skóroval v každém z prvních tří zápasů Liverpoolu.

Bude usilovat o to, aby se stal teprve druhým hráčem Liverpoolu, který skóroval v prvních čtyřech zápasech sezóny Premier League, což se naposledy povedlo Danielu Sturridgeovi v sezóně 2013/14. Salahovo zakončení a pohyb bude klíčem k rozbití Forestovy obrany.

Chris Wood (Nottingham Forest)

Zatímco Chris Wood se v minulosti proti Liverpoolu trápil a nedokázal skórovat ve 12 předchozích vzájemných střetnutích, zůstává potenciální hrozbou.

Zajímavé je, že všech Woodových posledních šest gólů padlo před 30 minutou a Forest bude doufat, že v tomto utkání dokáže prolomit své bodové sucho proti Liverpoolu.

Závěr

Liverpool se bude snažit udržet svou vítěznou sérii pod Arne Slotem a rozšířit svou vynikající domácí formu, zatímco Nottingham Forest bude čelit těžké bitvě o ukončení své desítky let trvající série bez vítězství na Anfieldu.

Se Salahem v dobré formě a obranou Liverpoolu, která ještě nebyla proražena, si Reds budou jisti, že si zajistí další tři body. Forest však může couvnout a způsobit rozrušení, vzhledem k jejich neporaženému začátku sezóny a jejich nedávnému úspěchu na silnici.

Předpověď : Liverpool bude pokračovat ve své vítězné sérii pohodlným vítězstvím, ale Nottingham Forest by z něj mohl udělat soutěžní zápas, pokud skóruje brzy.