Zpráva Southampton vs Manchester United

Střelci : De Ligt 35′, Rashford 41′, Garnacho 90+6′

Manchester United zaznamenal svou druhou výhru v osmi venkovních zápasech Premier League (PL) suverénním vítězstvím 3:0 nad nově povýšeným Southamptonem na St. Mary’s Stadium.

Těžký začátek kampaně pro Manchester United

Po silném zakončení sezóny 2023/24 se Manchester United na začátku této kampaně trápil a utrpěl několik porážek v PL.

Toto vítězství bylo pro Erika Ten Haga klíčové, zvláště proti týmu Southamptonu, který stále hledá své první body od návratu do nejvyšší soutěže.

Southampton dominuje v časném držení

Navzdory prohře v prvních třech ligových zápasech Southampton ukázal, že dokáže ovládat držení míče, v průměru 68 % v těchto zápasech.

Začali tuto hru podobně, 18letý Tyler Dibling představoval významnou hrozbu na začátku. Diblingovo úsilí si během prvních 10 minut vynutilo důležitý zákrok André Onany z United.

United však odpověděli vlastními šancemi, protože Joshua Zirkzee a Noussair Mazraoui testoval brankáře Southamptonu Aarona Ramsdalea.

Domácí měli první jasnou příležitost otevřít skóre, když Dibling po porážce Dioga Dalota vybojoval penaltu. Onana však na místě popřela Camerona Archera, což se ukázalo jako klíčový moment zápasu.

Manchester United převezme kontrolu

Zdálo se, že tato neproměněná penalta posunula tempo ve prospěch United. Ramsdale předvedl vynikající zákrok při nízkém nájezdu Zirkzeeho , ale nemohl udělat nic, aby zabránil Matthijsi De Ligtovi ve vstřelení svého prvního gólu za Manchester United silnou hlavičkou z následného rohu.

United před poločasem zdvojnásobili své vedení, když Marcus Rashford, který ukončil devítizápasové gólové sucho v lize, zakroutil střelou do vzdálenějšího rohu tyče.

Kontrolovaný druhý poločas United

Silný závěr prvního poločasu dodal Manchesteru United po přestávce sebevědomí kontrolovat hru. Rashford byl i nadále hrozbou pro obranu Southamptonu, když Ramsdale trefil dalekonosnou střelu přes tyč.

Číst:  Zpráva Arsenal vs Everton

Southampton pod vedením Russella Martina se snažil vytvářet jasné šance a nedokázal udržet trvalý tlak na obranu United.

Garnacho zpečetí výhru, Southamptonské boje pokračují

Ačkoli Southampton předvedl určitou bojovnost, hra se nakonec stala rutinním vítězstvím Manchesteru United. Úkol byl usnadněn, když Jack Stephens dostal pozdě červenou kartu za vysokou výzvu na Alejandra Garnacha .

Argentinský reprezentant pak přidal k trápení Southamptonu, když skóroval v přestávce a pečetil komplexní vítězství 3:0. Tento výsledek zdvojnásobil počet bodů United za sezónu a prodloužil jejich neporazitelnost proti Southamptonu na 16 zápasů.

Mezitím čtvrtá porážka Southamptonu v řadě ponechává v této rané fázi kampaně pevně v sestupovém pásmu.

Závěr

Toto vítězství je velmi potřebnou vzpruhou pro Manchester United, který na začátku sezóny jen těžko hledal formu.

Erik Ten Hag bude doufat, že tento výkon může být pro Red Devils zlomový, protože chtějí vystoupat v tabulce Premier League nahoru. Pro Southampton je to zpět na rýsovacím prkně, protože hledají své první body od návratu do nejvyšší soutěže.