Zpráva Aston Villa vs Everton

Střelci : Watkins 36′, 58′, Duran 76′; McNeil 16′, Calvert-Lewin 27′

Aston Villa překonala dvoubrankové manko a zajistila si dramatické vítězství 3:2 nad Evertonem ve Villa Parku, přičemž návrat zpečetil úžasný zásah Jhona Durána z dlouhé vzdálenosti. Jde o druhý zápas Premier League v řadě, ve kterém se Everton vzdal dvoubrankového vedení.

Everton se brzy ujímá vedení

Aston Villa, překypující sebevědomím poté, co vyhrála posledních pět zápasů po reprezentačních přestávkách, začala skvěle. Brzy měl šanci Ollie Watkins, ale jeho hlavičku zblízka zablokoval Iliman Ndiaye.

I přes brzkou převahu Villy to byl Everton, kdo se v 16. minutě překvapivě ujal vedení. Dwight McNeil, který využil chyby bývalého hráče Evertonu Amadou Onana , postoupil na hranici šestnáctky a zakončil skvělým zakončením do vzdálenějšího rohu.

Everton zdvojnásobil svou výhodu

Everton , povzbuzen McNeilovým otvírákem, brzy zdvojnásobil svůj náskok. Dominic Calvert-Lewin si perfektně načasoval svůj běh, aby vyhověl McNeilovu lákavému podání a zamířil domů a těsně před půlhodinou zvýšil hosty na 2:0.

Zdálo se, že tento cíl rozproudí Aston Villu k životu a začali sbírat odezvu. Morgan Rogers šel dvakrát blízko za stranu Unaie Emeryho, než Lucas Digne centroval na zadní tyč, kde Watkins přeměnil manko na polovinu.

Villa Fight Back ve druhé polovině

Villa se díky svému gólu z konce prvního poločasu prosadila ve druhém poločase. Jordan Pickford zpočátku přišel Evertonu na pomoc, když Rogerse z bezprostřední blízkosti zapřel.

Brankář Evertonu však mohl udělat jen málo, když se Watkins vrhl na volný dotek Jacka Harrisona v kabině a chladnokrevně zakončil a vyrovnal Aston Villu na 2:2.

Utkání zůstalo na konci zápasu se šancemi na obou stranách. Rogers minul jednoduché snížení pro Watkinse, zatímco Michael Keane promarnil dobrou šanci Evertonu hlavou.

Číst:  Zpráva Newcastle vs Tottenham 2-1: Spurs dostanou kontrolu reality v parku St. James' Park

Velkolepý vítěz Jhon Durána

Když zápas vstoupil do posledních 20 minut, Unai Emery představil Jhona Durána, aby přidal palebnou sílu do Villanova útoku.

Kolumbijec okamžitě zapůsobil, rozpoutal velkolepý 30-yardový úder do horního rohu, aby dokončil Villův comeback a poslal Villa Park do vytržení.

Everton, pod Seanem Dychem , málem našel okamžité vyrovnání, když Calvert-Lewin narazil při pokusu o tyč, ale bylo to nejblíž, jak se dostali. Aston Villa se pevně držela a zajistila si vzrušující výhru 3:2 a prodloužila svou neporazitelnost v zápasech proti Evertonu na 11 zápasů (W8, D3).

Závěr

Návratové vítězství Aston Villy nad Evertonem bylo důkazem jejich odolnosti a útočné zdatnosti.

Ohromující vítěz Jhon Durán završil napínavý zápas, zatímco Everton bude muset politovat další případ, kdy se vzdal dvoubrankového vedení. Vilova výhra dále upevňuje jejich dominantní rekord v tomto utkání a pokračuje ve své působivé formě v této sezóně.