Zpráva Tottenham vs Arsenal

Střelci : Gabriel 64′

Hlavička Gabriela Magalhãese zajistila vítězství Arsenalu v napjatém severolondýnském derby proti Tottenhamu

Rozhodující hlavička Gabriela Magalhãese se ukázala jako zlomový bod v 65. severolondýnském derby Premier League, když Arsenal triumfoval 1:0 nad rivalem Tottenhamem Hotspur . Toto vítězství znamenalo třetí vítězství Arsenalu venku v řadě v historickém souboji H2H, a to navzdory absenci Martina Ødegaarda a Declana Rice.

Arsenal překonal počáteční tlak Tottenhamu

Navzdory tomu, že Arsenalu chyběli klíčoví hráči, Tottenham Hotspur nastupoval v úvodních fázích agresivně a snažil se využít nepřítomnosti svých soupeřů. Dejan Kulusevski představoval brzkou hrozbu, během prvních osmi minut vyzkoušel brankáře Arsenalu Davida Rayu střelou i centrem. Raya však zůstal ve střehu a skóre udržel.

Když hra dosáhla čtvrthodiny, Arsenal se snažil kontrolovat tempo, ale špatná přihrávka od Bena Whitea poskytla Dominicu Solankemu krátký pohled na branku. Naštěstí pro Arsenal William Saliba rychle zasáhl a nebezpečí zlikvidoval.

Těsná setkání a promarněné šance pro obě strany

Gabriel Martinelli se brzy stal klíčovou postavou, když dvakrát překonal Pedra Porra na křídle. S jeho centrem na Kaie Havertze si poradili Guglielmo Vicario a Cristian Romero, kteří nebezpečí úspěšně zažehnali. O chvíli později Martinelliho střelu snadno schytal Vicario.

S vysokými sázkami v tomto klíčovém utkání Premier League oba týmy bojovaly o prolomení patové situace. Leandro Trossard a Havertz si ušetřili úsilí, zatímco na druhém konci poslal Solanke kličkovou hlavičku bolestně mimo. Napětí po výzvě Jurriëna Timbera na Porra vedlo k ostré výměně názorů a Vicario obdržel jednu ze sedmi žlutých karet vydaných v prvním poločase – vyrovnal rekord v počtu žlutých karet v úvodní třetině zápasu Premier League.

Drama druhého poločasu: Gabrielův vítěz

Tottenham začal druhý poločas přední nohou, hlavičky Solankeho a Mickyho van de Vena šly blízko. Ani jeden tým se však nedokázal plně ovládnout a vyložených šancí zůstávalo poskrovnu. Krotká střela Brennanové Johnsonové na Rayu, následovaná zblokovaným pokusem Bukayo Saka, zdůraznily povahu zápasu tam a zpět.

Číst:  Zpráva Crystal Palace vs West Ham

Až v 69. minutě přišel zlom. Bukayo Saka zahrál přesně rohový kop a Gabriel Magalhães se zvedl nepoznamenaný, aby prostřelil Vicaria, čímž podnítil oslavy mezi fanoušky Arsenalu . Gabrielovo obranné úsilí bylo stejně důležité, protože po chybě Thomase Parteyho provedl zásadní výzvu, aby zapřel Solankeho .

Odolnost Arsenalu zpečeťuje výhru, zápasy Tottenhamu pokračují

Tottenham Hotspur tvrdě tlačil na vyrovnání, ale obrana Arsenalu, kterou řídil Mikel Arteta, byla pevná. Kulusevski se nejvíce přiblížil úderem, který přeletěl těsně nad břevnem, ale nestačilo to na to, aby zabránil Spurs sklouznout k druhé porážce v Premier League za sebou.

Tímto výsledkem si Arsenal udržel svůj neporazitelný start do sezóny a zajistil si zásadní vítězství v boji o prvenství v Premier League. Mezitím problémy Tottenhamu na začátku sezóny pokračovaly a ze čtyř úvodních zápasů vyhrál pouze jeden.