Zpráva AC Milán vs Liverpool

Střelci : Pulisic 3′; Konate 23′, Van Dijk 41′, Szoboszlai 67′

Liverpool přišel zezadu a zajistil si vítězství 3:1 nad AC Milán v návratu do Ligy mistrů UEFA (UCL), což znamená třetí vítězství v řadě proti italským gigantům.

Rychlý start a brzké vedení AC Milán

AC Milán neztrácel čas, aby se do zápasu prosadil, dostal se do vedení během prvních tří minut. Álvaro Morata zahrál chytrý míč na Christiana Pulisice, který se ocitl bez podpory a vyrazil silnou střelu do vzdálenějšího rohu, aby Milan získal brzkou výhodu.

Oslavy zanechaly Théa Hernandeze se zakrvácenými ústy, ale Liverpool se zpočátku snažil odpovědět, když pokus Mohameda Salaha rozbil břevno a těsně minul vyrovnání.

Odezva Liverpoolu a ekvalizér Konate

Liverpool nakonec našel pevnou půdu pod nohama a ve 23. minutě vyrovnal. Klouzavá výzva Davide Calabria na Codyho Gakpa vyústila v přímý kop pro Liverpool.

Trent Alexander-Arnold dopravil do vápna perfektně zaplavený míč, se kterým se dominantní hlavičkou setkal Ibrahima Konaté a vyrovnal.

Po tomto, šance začaly přicházet častěji pro Liverpool. Diogo Jota stáhl pokus mimo a Salah byl znovu odražen břevnem, míč odrazil z kopačky Mikea Maignana a byl pryč z nebezpečí.

Van Dijkův Milestone a vedení Liverpoolu

Další standardní situace dala Liverpoolu do vedení před poločasem. Virgil van Dijk, který si připsal své 50. vystoupení na UCL, zamířil v rohovém podání Kostase Tsimikase a dostal Reds do čela.

Gakpovu střelu Maignan ještě před přestávkou zachránil, ale kvůli zranění musel v 51. minutě střídat.

Jeho náhradník, 19letý Lorenzo Torriani, zažil statečný debut, když dvakrát popřel Dominika Szoboszlaie.

Ani napotřetí však mladý brankář nedokázal Maďara zastavit. Gakpo se prokousal obranou Milána a postavil Szoboszlaie, který zakončením tyče zvýšil vedení Liverpoolu na 3:1.

Číst:  Zpráva Liverpool vs Brentford

Liverpool se drží a Miláno promarněné příležitosti

Tammy Abraham měl šanci vrátit Milana zpět do hry po slabé přihrávce od Alissona Beckera, ale nedokázal to využít.

Liverpool si zachoval své složení, aby viděl zápas, a přesvědčivě se vrátil z prohry v Premier League s Nottingham Forest.

Pod manažerem Arne Slotem má Liverpool nyní čtyři výhry v posledních pěti zápasech. Naproti tomu AC Milán se nadále trápí a z pěti soutěžních zápasů v této sezóně vyhrál pouze jednou.

Cesta vpřed pro tým Paula Fonsecy není snazší, protože se rýsují náročné zápasy proti Internazionale a Bayeru Leverkusen.

Závěr

Vítězství Liverpoolu 3:1 nad AC Milán v UCL ukazuje jejich odolnost a schopnost přicházet zezadu v zápasech pod vysokým tlakem.

Výhru zajistily góly Ibrahimy Konaté, Virgila van Dijka a Dominika Szoboszlaie, které zvýraznily standardku Liverpoolu a hloubku útoku. Na druhou stranu Milan se bude muset rychle přeskupit, protože ve své kampani čelí nadcházejícím těžkým zápasům.