Náhled Manchester City vs Arsenal

• Remíza nebo vítězství Manchesteru City
  • Haaland dá gól

High-Stakes Earson Season Clash

I když může být příliš brzy na to, abychom tento zápas mezi Manchesterem City a Arsenal rozhoduje o titulu, význam utkání nelze přeceňovat.

V minulé sezóně City porazilo Arsenal o pouhé dva body a zajistilo si tak čtvrtý titul v Premier League v řadě. Vzhledem k tomu, že se očekává, že oba týmy budou v této sezóně opět v mixu o titul, mohl by tento zápas udat tón pro nadcházející měsíce.

Jejich střetnutí v minulé sezóně na Etihad skončilo bezbrankovou remízou (0:0), což bylo součástí působivého domácího ligového zápasu City, který v 32 zápasech neporazil (W26, D6).

Poslední domácí vítězství City, comeback 2:1 proti Brentfordu, se natahují a díky devítizápasové domácí lize bez porážky (H2H) proti Arsenalu (W7, D2) si bude tým Pepa Guardiolu věřit. rozšíření jejich dominance.

Manchester City Midweek Challenge

Manchester City jde do tohoto zápasu po remíze 0:0 s Interem Milán v akci Ligy mistrů UEFA.

Zatímco City bude muset zlepšit svůj výkon v polovině týdne, Guardiola má na své straně historii.

Vyhrál sedm z devíti zápasů Premier League proti svému bývalému asistentovi Mikelu Artetovi (W7, D1, L1) a žádný tým neutrpěl v rukou Guardiola více než Arsenal, proti kterému vyhrál 20 manažerských zápasů.

Arsenal’s Need for Statement

Navzdory Guardiolově silné bilanci si Arteta vezme sebevědomí z výkonů Arsenalu proti City v minulé sezóně, kde vyhrál dva ze tří zápasů H2H (D1).

Remíza Arsenalu 0:0 s Atalantou v polovině týdne Ligy mistrů možná poskytla cenný odpočinek před tímto kritickým ligovým zápasem.

Na domácí půdě však Gunners zaostávají za City o dva body po čtyřech zápasech (W3, D1) a budou si dobře vědomi toho, že pokud rozdíl naroste na pět bodů, chytit City by se mohlo stát skličujícím úkolem pro klub, který honí svého prvního Premier. Ligový titul od roku 2003/04.

Číst:  Newcastle vs Everton Preview_ Toon Army_s European Hopes Meet the Toffees_ Struggle

Arsenal má také šanci zapsat se do historie. Gunners nezůstali v posledních 11 venkovních ligových zápasech (W10, D1) a vyhnout se zaostávání na Etihadu by znamenalo nejdelší takový běh v historii Premier League.

Šest z posledních sedmi návštěv Manchesteru City však v poločase prohráli, což naznačuje, že před nimi stojí těžký úkol.

Klíčová bitva: Erling Haaland vs Gabriel

Erling Haaland (Manchester City)

Haaland je jen jeden gól od vstupu do 100gólového klubu Manchester City. Norský útočník má ve zvyku skórovat proti Arsenalu, přičemž oba góly v kariéře proti Gunners přišel po 80. minutě.

Sedm z jeho devíti ligových gólů v této sezóně však přišlo před poločasem, což z něj dělá hrozbu od samého začátku.

Gabriel (Arsenal)

Gabriel Magalhães vstřelil rozhodující gól při výhře v severolondýnském derby z minulého týdne (1:0), ale brazilský obránce se v minulosti proti Manchesteru City trápil a prohrál proti němu více zápasů v kariéře (šest) než kterýkoli jiný soupeř.

Jeho schopnost udržet Haalanda bude rozhodující pro naději Arsenalu opustit Etihad s body.

Domácí pevnost Manchesteru City a rekordní série Arsenalu

• Domácí forma Manchesteru City: Neporažený v posledních 32 domácích zápasech Premier League (W26, D6) a neporažený v posledních devíti domácích H2H proti Arsenalu (W7, D2).
  • Venkovní forma Arsenalu: Gunners nezůstali v posledních 11 venkovních zápasech Premier League (W10, D1), ale v šesti z posledních sedmi návštěv Etihadu skončili v poločase.

Závěr

Manchester City vstoupil do tohoto zápasu jako mírný favorit, s dominantním domácím rekordem a vynikající nahrávkou Guardiola proti Artetě, která jim dává výhodu.

Působivá venkovní forma Arsenalu a nedávný úspěch proti City však znamenají, že půjde pravděpodobně o velmi bojovný zápas.

Oba týmy se budou snažit učinit prohlášení, jak se bude boj o titul zahřívat, a výsledek by mohl mít významné důsledky později v sezóně.

Číst:  Crystal Palace VS Brighton: Seagulls chtějí pokračovat v dobré formě

Předpověď : Vysokooktanové střetnutí, Manchester City těsně vyhrál, ale útočná hrozba Arsenalu by z něj mohla udělat napínavý zápas.