Zpráva Leicester vs Everton

Střelci : Mavididi 74′; Ndiaye 12′

Leicester City a Everton se podělily o kořist při remíze 1:1 na King Power Stadium, přičemž pozdní gól Stephyho Mavididiho anuloval Iliman Ndiaye, který zahájil první poločas za Toffees. Navzdory urputným akcím z konce do konce odcházely oba týmy ze hřiště s bodem po tvrdě vybojovaném střetnutí.

První polovina

Everton začal skvěle, Dominic Calvert-Lewin vypadal v prvních výměnách nebezpečně, vynucoval si zákroky a vytvářel příležitosti pro své spoluhráče. Průlom přišel ve 12. minutě, kdy Iliman Ndiaye zachytil průchozí míč od veterána Ashleyho Younga a zastrčil míč do levého dolního rohu a dostal Everton do vedení.

Leicester se snažil okamžitě odpovědět, Wilfred Ndidi a Stephy Mavididi testovali obranu Evertonu. Mavididiho snaha, zejména střela v 15. minutě, letěla těsně vedle branky, zatímco Lišky jen těžko hledaly zakončení.

Everton mohl svůj náskok zdvojnásobit, ale brankář Leicesteru Daniel Iversen se této výzvě vyrovnal a popřel Dwighta McNeila a Jespera Lindstrøma. V poločase drželi Toffees štíhlé vedení 1:0.

Druhá polovina

Ve druhém poločase Leicester vyšel s novým odhodláním a na hřišti tlačil vysoko. Everton však zůstal kompaktní, Michael Keane a James Tarkowski drželi útočnou hrozbu Leicesteru na uzdě.

V 73. minutě se situace změnila, když Leicester konečně našel vyrovnání. Stephy Mavididi byl znovu v centru akce, když se vrhl na uvolněný míč uvnitř vápna a rozbil ho do levého horního rohu, čímž Foxes vyrovnal.

Vzhledem k tomu, že dynamika je nyní ve prospěch Leicesteru, obě strany usilovaly o vítěze. Dominic Calvert-Lewin z Evertonu měl zlatou příležitost v přestávce, ale jeho střelu zblokovala obrana Leicesteru a upřela Toffees pozdní vítězství.

Klíčové momenty

12′ – Gól (Everton 0-1): Iliman Ndiaye zkušeně zakončuje po přihrávce od Ashleyho Younga.

Číst:  Zpráva Liverpool vs Brentford

73′ – Gól (Leicester 1-1): Stephy Mavididi vyrovnal Leicesteru z těsné blízkosti.

Závěr

Leicester City prokázal odolnost, aby se vrátil a zajistil remízu, díky vytrvalosti Stephy Mavididi v boxu. Na druhou stranu Everton bude zklamaný, že nezužitkoval své brzké vedení, ačkoliv po celou dobu dobře bránil. Výsledkem je, že na obou stranách musí pracovat, aby se posunuly v tabulce Premier League nahoru.

Tento zápas ukázal soutěžní povahu jak Leicesteru, tak Evertonu, s okamžiky brilantnosti obou týmů. I přes několik šancí na vítěze se však ani jedné straně nepodařilo najít rozhodující druhý gól.