Zpráva Liverpool vs Bournemouth

Střelci : Diaz 26′, 28′, Núñez 37′

Liverpool předvedl na Anfieldu dominantní displej a zajistil si pohodlnou výhru 3:0 nad Bournemouthem. Góly Luise Díaze a Darwina Núñeze spolu s odolnou defenzivou přinesly Reds všechny tři body.

První polovina

Zápas začal ve vysoké intenzitě, ale Bournemouth si myslel, že šel brzy do vedení už ve 4. minutě, když Antoine Semenyo našel zadní tyč. Nicméně, po kontrole VAR, branka byla prohlášena za ofsajd, udržování stavu 0-0.

Liverpool svižně odpověděl a ve 26. minutě otevřel skóre Luis Díaz. Rychlý pohyb po levém křídle zaznamenal asistenci Ibrahimy Konatého , Díaz zakončil klidně do levého dolního rohu.

Jen o dvě minuty později udeřil Díaz znovu a zdvojnásobil výhodu Liverpoolu. Tentokrát to byl Trent Alexander-Arnold, kdo ho postavil, a Kolumbijec chladnokrevně zasunul míč do středu branky a upravil na 2:0.

Bournemouth se snažil vytvářet smysluplné šance, obrana Liverpoolu a brankář Caoimhín Kelleher stáli pevně. I přes snahu hostů, včetně pokusu Antoina Semenya , který byl zachráněn ve 20. minutě, se jim nepodařilo prorazit.

Ve 37. minutě přidal třetí gól Liverpoolu Darwin Núñez, který po skvělé asistenci Mohameda Salaha vyrazil levačkou do spodního rohu. Tím měli Reds pevně pod kontrolou, protože první poločas skončil za stavu 3:0.

Druhá polovina

Bournemouth provedl několik střídání, aby se pokusil o obrat, včetně Luise Sinisterry a Alexe Scotta. I přes maximální snahu zůstala obrana Liverpoolu nezlomná. Okamžitě se prosadil Federico Chiesa, který nastoupil za Darwina Núñeze, když v 78. minutě jeho střela levačkou trefila tyč.

Bournemouth se nejvíce přiblížil v 83. minutě, když hlavička Sinisterry zasáhla tyč. Nicméně to neměl být jejich den, protože Kelleher provedl několik zásadních zákroků, aby v posledních minutách zápasu popřel Sinisterru i Alexe Scotta.

Číst:  Zpráva Aston Villa vs Wolves 3-1: Další comeback vítězství pro Villa

Zápas skončil tak, že Liverpool řídil hru pohodlně, protože Bournemouth nemohl najít cestu přes obranu Reds. Liverpool vyhrál 3:0.

Klíčové momenty

4. minuta: Antoine Semenyo z Bournemouthu dává gól, ale VAR rozhoduje o ofsajdu.

26. minuta: Luis Díaz otevřel skóre Liverpoolu poklidným zakončením poté, co ho postavil Ibrahima Konaté .

28. minuta: Díaz vstřelil svůj druhý gól, asistoval mu Trent Alexander-Arnold.

37. minuta: Darwin Núñez přidává třetí gól Liverpoolu, asistuje mu Mohamed Salah.

83. minuta: Luis Sinisterra z Bournemouthu trefil hlavičkou tyč.

Závěr

Toto vítězství zvedá Liverpool dále v tabulce Premier League, protože pokračuje ve svém silném startu do sezóny. Klinický výkon Luise Díaze spolu s příspěvky Darwina Núñeze ukázaly útočnou sílu Liverpoolu. Bournemouth naopak bude litovat své promarněné šance a neuznaný gól na začátku zápasu.