Matchday 5 Awards

Páté kolo zápasů sezóny 2024/25 je nyní dokončeno, takže dnes rozdáváme naše ceny Premier League!

V největším zápase dne zápasu Manchester City přivítal Arsenal a skončil celý čtverec , Crystal Palace dokázal udržet Manchester United na remíze 0:0 , Everton a Southampton už nejsou bez bodu, zatímco Liverpool a Chelsea zaznamenaly 3- 0 výher.

Můžete také kliknout sem a podívat se na všechny naše zprávy z akce z tohoto víkendu.

tedy získá naše ceny tento týden? Čtěte dál a dozvíte se to.

Nejlepší hráč

I když jsme to mohli dát Luisi Diazovi za jeho rychlou dvojku za Liverpool proti Bournemouthu , naše cena patří Nicolasu Jacksonovi za jeho vlastní vzpruhu proti West Hamu .

Toto je hráč, který v minulé sezóně hodně prosadil, ale v sezóně 2024/25 chce prokázat svou hodnotu. Nyní má na kontě čtyři góly v pěti zápasech EPL a zajímavé je, že má na kontě více gólů Prem z otevřené hry než vysoce uznávaní útočníci jako Alexander Isak, Mohamed Salah nebo Cole Palmer od začátku minulé sezóny.

Utíká Haalanda o své peníze pro Zlatou kopačku? Pravděpodobně ne, ale i tak je to pěkný příběh, který lze v této sezóně sledovat.

Nejlepší gól

Tohle patří Liverpoolu Darwinu Núñezovi a nemyslíme si, že by s tím mnozí mohli nesouhlasit. Oblouk, který dal při střele na třetí gól Reds proti Cherries, byl prostě perfektní. Nemluvě o tom, že tento finiš – az tohoto úhlu pohledu – pochází od hráče, který má údajně nízké sebevědomí poté, co se do něj během těchto raných fází sezóny sotva podíval.

Prostě skvělé.

Nejlepší hra

Manchester City vs Arsenal dostálo svému účtu, zejména v tomto intenzivním prvním poločase. Mělo to od všeho trochu: vysoké tempo, šance, skvělé góly (vítejte ve velkém čase, pane Calafiori ) a dokonce i červenou kartu pro Trossarda .

TĚŽCE VYBOŽENÝ BOD V MANCHESTERU | HLAVNÍ | Manchester City vs Arsenal (2-2) | Premier League

Důkladně jsme si to užili, včetně dramatu umírajících okamžiků, kdy John Stones vyrovnal pro hostitele a poslal Gunners zpět do Londýna s jedním bodem místo tří.

Nejlepší statistiky

Brentford překonal rekord Premier League, když vstřelil vůbec první kombinaci úvodních branek v po sobě jdoucích zápasech. Mbeumův volej proti Spurs v sobotu šel po 23 sekundách, zatímco Wissa skóroval proti City v minulém kole po 22. Jsou také teprve druhým týmem v historii EPL, který otevřel skóre v první minutě dvou po sobě jdoucích zápasů. Je smutné, že Bees nemají z těchto dvou her žádné body, které by ukázaly za své rané úsilí.

Kai Havertz z Arsenalu neudělal ve včerejším zápase ani jednu úspěšnou přihrávku a stal se tak vůbec prvním hráčem Prem, kterému se to podařilo a přitom odehrál celou hru.

A víte co je ještě divnější? Havertzův týmový kolega Jurrien Timber v této hře také nedokázal dokončit přihrávku, přestože ji začal a hrál až do druhé minuty po zranění ve druhém poločase.

Číst:  Manchester United a jeho treblový tým. Kde jsou hvězdy nyní?

Jhon Duran opět sešel z lavičky a skóroval za Villa. Nyní má v této sezóně gól za každých 80 odehraných minut v lize, lepší poměr má pouze Haaland (jeden gól každých 79 minut). Definice super-sub.

Nejlepší/nejhorší rozhodnutí VAR

Ok, není to zrovna volání VAR, protože by to byla druhá žlutá, ale bez ohledu na to tu budeme žvanit.

Problém nebyl nutně v tom, že Trossard viděl druhou žlutou za svůj faul pozdě v první polovině zápasu City vs Arsenal. Ale opravdu se škrábeme na hlavě, když se snažíme pochopit, proč nebyl Ruben Dias z City vyloučen za velmi podobný přestupek při rezervaci.

Ať to dává smysl.

Nejlepší substituce

Přes veškerou snahu Arsenalu udržet remízu to byl John Stones, kdo nastoupil za City a v osmé minutě nastaveného času urval vyrovnání.

Říkejte si o Angličanovi, co chcete, ale má talent na důležité góly. Jeho poslední tři za City byly proti Arsenalu nebo Liverpoolu.