Zpráva Manchester United vs Tottenham

Střelci : Johnson 3′, Kulusevski 47′, Solanke 77′

Spurs Start Strong

Tottenham Hotspur prokázal svůj záměr hned od výkopu proti Manchesteru United a během pouhých tří minut hry si zajistil brzké vedení. Vynikající hra Mickyho van de Vena z vlastní poloviny postavila Brennana Johnsona na zadní tyč a signalizovala agresivní strategii Spurs.

Zdálo se, že obrana United nedokáže udržet útoky Spurs, James Maddison a Dejan Kulusevski se neustále tlačili dopředu a testovali brankáře United André Onana.

Zápas United a červená karta Fernandese

Navzdory krátkým zábleskům potenciálu z Manchesteru United, včetně zásahu Joshuy Zirkzee , který zachránili Guglielmo Vicario a Alejandro Garnacho , se tým celkově snažil vyrovnat se tempu a přesnosti Tottenhamu.

Situace se pro hosty ještě zhoršila těsně před poločasovou přestávkou, když Bruno Fernandes dostal červenou kartu za faul na Maddisona, takže United čelili do konce zápasu s deseti muži.

Tottenham ve druhém poločase vydělává

Spurs neztráceli čas, aby využili svou početní výhodu, když Kulusevski přidal skóre krátce po přestávce po odvrácené přihrávce Johnsona.

Tottenham nadále dominoval hře a udržoval si silnou obranu proti pokusům United zachránit hru, včetně dvojité záchrany od Onany, která popírala Tima Wernera a Dominica Solankeho.

Silné uzavření

Zápas byl fakticky mimo dosah United v 78. minutě, kdy náhradníci Lucas Bergvall a Pape Matar Sarr připravili Solankeho na třetí gól Tottenhamu. Tento gól upevnil vítězství 3:0 pro Spurs, což znamená jejich čtvrté vítězství v řadě v lize – což je v ostrém kontrastu s jejich formou na začátku sezóny.

Pohled dopředu

Komplexní vítězství Tottenhamu na Old Trafford podtrhuje jeho oživení pod vedením Ange Postecoglou, což z něj v této sezóně dělá vážného soupeře. Naopak Manchester United čelí před sebou značným výzvám, přičemž tento výsledek prodloužil jeho sérii bez vítězství na tři zápasy a zanechal jej v dolní polovině tabulky Premier League.

Číst:  Zpráva Brentford vs Crystal Palace

Oba týmy se budou v průběhu sezóny snažit na tomto výsledku navázat velmi odlišnými způsoby.