Zpráva Bournemouth vs Southampton

Střelci : Evanilson 17′, Ouattara 32′, Semenyo 39′; Harwood-Bellis 51′

Bournemouth získal své první domácí vítězství v této kampani impozantním vítězstvím 3:1 nad Southamptonem na Vitality Stadium. Toto vítězství nechává Southampton stále hledat své první vítězství v Premier League v sezóně (D1, L5).

Rychlý start Bournemouthu a první poločas v Southamptonu

Cherries vstoupili do derby pod tlakem po vzájemných prohrách bez skórování. Od konce sezóny 2022/23 však neprohráli tři zápasy v řadě, aniž by našli zadní část sítě.

Tým Andoniho Iraoly, odhodlaný tuto sérii ukončit, převzal iniciativu od začátku a vyplatilo se to během 17 minut. Rychlý přímý kop Marcuse Taverniera našel Evanilsona, který poprvé zakončil sladkým zakončením přes branku a do spodního rohu, čímž vstřelil svůj první gól za Bournemouth po šestizápasovém čekání.

V prvním gólu zasáhlo sebevědomí Southamptonu a tým Russella Martina se snažil znovu získat klid.

Bournemouth před půlhodinou zdvojnásobil svůj náskok díky skvělé hře na křídlech Antoina Semenya. Semenyo seknul zprava dovnitř a položil míč Lewisi Cookovi, jehož první střelu odrazil Dango Ouattara a zapadl do spodního rohu.

Domácí pokračovali v tlaku a před poločasem přidal své jméno do zápisu Semenyo, který zakončil zkroucenou jízdu klinickou střelou, aby Bournemouth vedl 3:0 a poslal domácí fanoušky k jásotu.

Odezva Southamptonu v druhé polovině a pokračující dominance Bournemouthu

I přes neutěšený první poločas vyšel Southampton z přestávky s obnoveným úmyslem. Začátkem druhého poločasu jeden stáhli zpět, když Taylor Harwood-Bellis nasměroval švihový centr Yukinary Sugawary do vzdálenějšího rohu.

Nicméně zranitelnost v obraně Saints přetrvávala, protože Bournemouth si i nadále vytvářel šance. Evanilson málem obnovil třígólovou výhodu Cherries, ale byl odmítnut chytrým zákrokem Aarona Ramsdalea.

Jak se zápas blížil ke konci, útočná hrozba Bournemouthu znovu vzrostla. Ryan Christie se zmocnil uvolněného míče na hranici pokutového území a vypálil z voleje těsně vedle tyče a udržel tlak na Southampton.

Číst:  Zpráva Aston Villa vs Wolves 3-1: Další comeback vítězství pro Villa

Navzdory této chybě Bournemouth viděl zápas pohodlně, zajistil si druhé vítězství v sezóně a v tabulce přeskočil Brentford a Manchester United.

Klíčové momenty

• Otvírák Evanilsona (17′): Rychlý přímý kop Marcuse Taverniera umožňuje Evanilsonovi vstřelit svůj první gól za Bournemouth dobře umístěným zakončením.
  • Semenyo’s Play Sets Up Cook (28′): Schopnost Antoina Semenya na křídle vedla k odražené střele Lewise Cooka, čímž zdvojnásobil náskok Bournemouthu.
  • Semenyo skóruje (44′): Semenyo se propletl obranou Southamptonu a těsně před poločasem přidal třetí gól.
  • Harwood-Bellis stahuje jeden zpět (50′): Taylor Harwood-Bellis dává Southamptonu naději hlavou po centru Sugawary.

Bournemouthovo zlepšení a Southamptonské boje

Vítězství zvedá Bournemouth na 14. místo a poskytuje tolik potřebnou vzpruhu pro tým Iraoly, kteří nyní vstřelili své první domácí góly v sezóně.

Mezitím Southampton při svém návratu do Premier League nezvítězil a ocitl se v sestupové zóně, když v posledních 10 zápasech v nejvyšší soutěži nezajistil venkovní výhru.

Závěr

Bournemouth ukázal odolnost a kvalitu, aby získal své první domácí vítězství v sezóně, vyslal jasný vzkaz svým rivalům z jižního pobřeží a potenciálně znamenal zlom v jejich kampani.

Southampton však má před sebou spoustu práce, aby se dostal ze sestupové zóny a po návratu do Premier League získal první výhru.