Zpráva Liverpool vs Bologna

Střelci : Mac Allister 11′, Salah 75′

Liverpool zaznamenal druhé vítězství v řadě v Lize mistrů UEFA, když porazil Bolognu 2:0 na Anfieldu.

Reds nyní vyhráli osm z posledních devíti zápasů pod vedením manažera Arneho Slotu a posílili tak svou pozici v ligové fázi.

Rané drama: Liverpool a Bologna Trade Chances

Po úvodní výhře proti AC Milán se Liverpool utkal s dalším italským soupeřem, tentokrát s Bolognou, která hraje ve své debutové kampani UCL.

Domácí dominovali v úvodní fázi, ale byli to hosté, kdo málem udeřil jako první. Thijs Dallinga našel zadní část sítě poté, co se prohnal brankou a proklouzl míčem kolem Alissona. Jeho snaha však byla vyloučena pro ofsajd, což mu upřelo třetí gól kariéry proti Liverpoolu.

Liverpool okamžitě odpověděl a předvedenou hrou se ujal vedení. Centr Mohameda Salaha na zadní tyč narazil na Alexise Mac Allistera, který doklepl a zvýšil na 1:0 pro Reds.

Domácí se i nadále tvářili nebezpečně, Darwin Núñez byl krátce poté vyloučen z důvodu ofsajdu. Bologna, odhodlaná nesestoupit bez boje, ukončila první poločas vysoko.

Hlavičku Riccarda Orsoliniho přes šestnáctku zablokoval spoluhráč, zatímco Dan Ndoye udeřil zblízka do dřeva, takže Liverpool si odnesl své vedení do poločasu.

Liverpool’s Second-Half Revival a Salah’s Brilliance

Bologna začala druhou půli živě, vytvořila tlak na obranu Liverpoolu a otestovala Alissona nebezpečným přímým kopem od Orsoliniho.

Hosté málem darovali Liverpoolu druhou branku, když špatně nasměrovaná hlavička kapitána Rema Freulera z rohu těsně minula vlastní síť. Slot, znepokojený poklesem intenzity jeho strany, představil Codyho Gakpa a Kostase Tsimikase a střídání mělo okamžitý dopad.

Momentum se vrátilo ve prospěch Liverpoolu a brzy zdvojnásobili svůj náskok přes Mohameda Salaha. Egyptský křídelník udělal to, co umí nejlépe – sekl dovnitř z pravého křídla a zakroutil parádním zákrokem do vzdálenějšího rohu na 2:0. Tento gól účinně ukončil bolňské naděje na návrat, protože hosté se snažili získat zpět svou dřívější dynamiku.

Číst:  Chelsea vs Crystal Palace 1-1 Report: Domácí chyba pro Maresca's Blues

Dominance Liverpoolu a těžký začátek Bologne

S druhým gólem, který zmírnil svůj náskok, Liverpool pohodlně viděl poslední čtvrthodinu, zajistil si druhé vítězství v UCL a udržel si perfektní start do soutěže.

Bologna, která stále hledá své první body ve skupinové fázi, čelí těžkému úkolu, když se připravuje na návrat do Anglie na další zápas proti Aston Ville.

Klíčové momenty

• Otvírák Maca Allistera (25′): Alexis Mac Allister naráží na zadní tyč po centru Mohameda Salaha a dostává Liverpool dopředu.
  • Bologna’s Close Calls: Neuznaný gól Thijse Dallingy pro ofsajd a střela Dana Ndoye do dřevěného výkopu znamenaly pro hosty promarněné příležitosti.
  • Salah’s Stunning Strike (65′): Mohamed Salah zakroužil v typickém zakončení a zvýšil na 2:0 a pečetil vítězství Liverpoolu.

Závěr

Kontrolovaný výkon a včasné góly Liverpoolu jim vynesly pohodlnou výhru na Anfieldu a dále upevnily svou pozici v ligové fázi UCL.

Díky dvěma vítězstvím v tolika zápasech si Reds pod vedením Arne Slota nadále budují sebevědomí. Bologna mezitím čeká náročnou kampaň a snaží se najít své první vítězství ve skupinové fázi.