Zpráva Everton vs Newcastle

Střelci : N/A

Pickford zachránil Gordonovu penaltu v bezbrankové remíze mezi Evertonem a Newcastlem

Vracející se Anthony Gordon viděl penaltu zachráněnou při remíze 0:0 mezi Evertonem a Newcastlem United v Goodison Parku. Záchrana Jordana Pickforda udržela působivou domácí formu Evertonu, přičemž Toffees nasbírali doma od začátku dubna ligové maximum 19 bodů.

První poločas: Promarněné šance a penaltové drama

Everton po svém prvním vítězství v Premier League v sezóně proti Crystal Palace začal sebevědomě a vyrovnal energii Newcastlu v raných fázích. Newcastle se však málem dostal do vedení, když zdánlivě nic netušící Iliman Ndiaye zablokoval pokus Bruna Guimarãese. Everton také hrozil, že prolomí patovou situaci, ale hlavička Abdoulaye Doucouré byla vyloučena pro ofsajd poté, co kývl na hluboký centr Jamese Garnera.

První skutečný okamžik dramatu hry přišel krátce poté. Po zdlouhavé kontrole VAR rozhodčí udělil Newcastlu penaltu poté, co James Tarkowski stáhl v boxu Sandro Tonali.

Bývalý hráč Evertonu Anthony Gordon, který čelil nepřátelskému přijetí od publika Goodison Park, se postavil, aby kopal na místě.

Jeho snahu však zachránil Jordan Pickford, který zastavil svou první penaltu v devíti pokusech a udržel skóre i do poločasu.

Druhá polovina: Promeškané příležitosti a patová situace

Navzdory sklonu obou týmů k vysoce bodovaným zápasům – sedm z posledních osmi zápasů Premier League, kterých se účastnila jedna ze stran, přineslo více než 2,5 gólu – se žádné ze stran nepodařilo prorazit do hodiny. Newcastle byl pozitivnější z těchto dvou, s Gordonem se ukázal být živý, ale postrádal konečnou úpravu, aby se změnil.

Everton si vytvořil zlatou šanci v polovině druhého poločasu, kdy Dwight McNeil hrál v Dominicu Calvert-Lewinovi. Útočníkovo úsilí si vynutilo nízkého zákroku od Nicka Popea, a poté, co se Dan Burn zapletl s Calvertem-Lewinem v boxu, Idrissa Gueye odpálila následnou střelu přes tyč. Zdálo se, že tento moment napětí vdechl hře život, ale oba týmy nakonec své příležitosti nedokázaly využít.

Číst:  Zpráva Bournemouth vs Newcastle

Everton’s Resurgence a Newcastle’s Away Concerns

Remíza prodlužuje zlepšení Evertonu, který získal pět bodů z posledních tří zápasů poté, co prohrál své úvodní čtyři. Toffees zůstávají 16. v tabulce, ale zaznamenali výrazný vzestup ve formě.

Pro Newcastle je patová situace zdůrazněním jejich zápasů na silnici, když v posledních pěti zápasech venku během 90 minut vyhráli jen jednou. Nicméně Magpies jsou v Premier League na šestém místě a v této sezóně zatím utrpěli pouze jednu ligovou porážku.

Závěr

Ani jedna strana nedokázala najít kvalitu potřebnou k zajištění všech tří bodů, což vedlo k tvrdě vybojované, ale nakonec bezbrankové remíze. Zatímco zlepšená forma Evertonu pod Seanem Dychem nadále nabírá na síle, Newcastle Eddieho Howea bude mít obavy z nedostatku úspěchu mimo domov. Oba týmy se budou snažit stavět na pozitivech z tohoto zápasu při postupu v sezóně Premier League.