Zpráva Arsenal vs Southampton

Střelci : Havertz 58′, Martinelli 68′, Saka 88′; Archer 55′

Arsenal Come From Behind porazil Southampton 3-1 a prodloužil neporazitelný domácí rekord proti Promoted Sides

Arsenal si udržel svou vynikající neporazitelnost proti nově povýšeným týmům na Emirates Stadium, když zezadu porazil Southampton 3:1. Vítězství drží Gunners krok s Liverpoolem a Manchesterem City v čele Premier League.

První polovina: Arsenal dominuje, ale snaží se prorazit

Arsenal začal dobře, prosadil si kontrolu nad zápasem, ale byl to Southampton, kdo zaznamenal první střelu na branku. Kyle Walker-Peters se brzo pokusil z hranice vápna, ale David Raya si s úderem pohodlně poradil. Arsenal si myslel, že vede, když Kai Havertz hlavičkoval z rohu Declan Rice, ale gól byl vyloučen kvůli faulu v šestnáctce.

Začala se projevovat frustrace Gunners, když vypálili spekulativní dalekosáhlé snahy, ale nejblíže k nim byl zásah Thomase Parteyho, který dobře zachránil bývalý brankář Arsenalu Aaron Ramsdale, takže skóre bylo v poločase vyrovnané.

Druhá polovina: Southampton se ujme vedení, Arsenal odpoví stylově

Gabriel Jesus se na začátku druhého poločasu přiblížil ke vstřelení branky, ale marnotratnost Arsenalu je málem stála. Mateus Fernandes ze Southamptonu se trefil do sítě po úhledné hře Tylera Diblinga a předznamenal, co mělo přijít.

O několik minut později si Fernandes zbavil majetku Raheema Sterlinga ve středu pole a postavil Camerona Archera, který zatočil krásným úderem do spodního rohu a zajistil Southamptonu překvapivé vedení.

Vedení bylo krátké, protože Arsenal rychle odpověděl. Bukayo Saka kombinoval s Havertzem, který brilantním zakončením od tyče vstřelil svůj sedmý domácí gól v řadě a vyrovnal Gunners.

Saka byl i nadále trnem v oku Southamptonu, poskytl fantastický centr pro náhradníka Gabriela Martinelliho, který se dotkl zadní tyče, čímž zvýšil na 2:1 a zaznamenal sedmou asistenci Martinelliho v sezóně.

Číst:  Zpráva Manchester City vs West Ham

Arsenal zpečetí vítězství a prodlouží neporažený běh

Arsenal se snažil navýšit svůj náskok a zajistit si vítězství, když odražená střela Saky pálila Ramsdaleovi dlaně. Zatímco Southampton zůstal na dotek, Diblingova střela zapadla mimo tyč a málem znovu vyrovnala skóre.

Havertz pak odraženou střelou udeřil do dřeva a udržel zápalku na ostří nože. Saka však zajistil Arsenalu všechny tři body, když zakončil protiútok klinickým zásahem do vzdálenějšího rohu slabší pravou nohou.

Vítězství prodlužuje pozoruhodnou neporazitelnost Arsenalu proti Southamptonu na 29 zápasů (W20, D9) a odsuzuje Saints k jejich sedmé po sobě jdoucí porážce v nejvyšším turnaji, takže od návratu do Premier League nezvítězili.

Závěr

Odolnost a útočný talent Arsenalu umožnily překonat manko a prodloužit svou neporazitelnost doma proti nově povýšeným týmům.

S klíčovými příspěvky Bukayo Saka a Kai Havertze zůstávají Gunners pevně v boji o titul vedle Liverpoolu a Manchesteru City. Southampton byl slibný, ale nakonec nedokázal udržet své vedení, takže hledal své první vítězství od svého návratu do Premier League.