Zpráva West Ham vs Ipswich

Střelci : Antonio 1′, Kudus 43′, Bowen 50, Paqueta 69′; Delap 6′

Julen Lopetegui zajistil své první domácí vítězství v Premier League jako šéf West Ham United , když Hammers křižovali k vítězství 4:1 nad Ipswichem Town, přičemž Jarrod Bowen vedl dominantním výkonem na londýnském stadionu.

Rychlý start, protože oba týmy skórují brzy

Fanoušci se sotva stačili usadit, než se akce rozvinula. Během 48 sekund prolomil Michail Antonio patovou situaci pro West Ham, když za svůj pátý gól v kariéře proti Ipswichi zametl nízký centr od Jarroda Bowena.

Ipswich však rychle odpověděl a o pár minut později vyrovnal skóre. Bývalý útočník Manchesteru City Liam Delap využil uvolněného míče z rohu a prostřelil pravačkou Alphonse Areolu na bližší tyč a vstřelil svůj čtvrtý gól v Premier League v sezóně.

Obě strany si i nadále vytvářely šance v akčním prvním poločase. Jacob Greaves z Ipswiche hlavou těsně minul, zatímco Mohammed Kudus z West Hamu trefil hlavou vlastní tyč.

Hammers byli blízko k opětovnému vedení, když snahu Tomáše Součka hrdinně uklidila z čáry Dara O’Shea poté, co Ipswich ztratil míč ve vlastním boxu.

Kudus obnovuje vedení West Hamu, než Bowen a Paquetá zpečetí výhru

Tlak West Hamu se nakonec těsně před poločasem vyplatil. Ve 44. minutě Antoniova snaha ztroskotala na břevnu a Kudus zareagoval nejrychleji, odražený míč usměrnil do sítě a do přestávky dostal Hammers do vedení 2:1.

Krátce po restartu obrana Ipswiche zakolísala a přenechala West Hamu výhodu. Brankář Arijanet Muric nezvládl zpětnou přihrávku a napálil míč přímo na Bowena. Křídelník toho využil naplno, sekl do pravé nohy a našel spodní roh pro svůj druhý ligový gól v sezóně, čímž zvýšil vedení West Hamu na 3:1.

Číst:  Manchester United vs Tottenham 0-3 Report: Spurs rozdrtí 10členné hosty

S vypuštěným Ipswichem přidal West Ham čtvrtý gól, aby byl výsledek mimo pochyby. Bowen se stal poskytovatelem, zahrál odvrácený kros, který Lucas Paquetá odklepl domů, pečetil komplexní vítězství 4:1 a zmařil veškeré naděje na comeback pro Ipswich.

West Ham se dostal do středu tabulky jako Ipswichův zápas o dno

Vítězství posouvá West Ham na 12. místo v tabulce Premier League, což znamená první výhru od srpna a Lopetegui poprvé doma.

Na druhé straně Ipswich je na 17. místě, když teprve podruhé v historii nevyhrál žádný ze svých úvodních sedmi zápasů nejvyšší soutěže.

Závěr

Skvělý výkon West Hamu a klinické zakončení přinesly Julenu Lopeteguimu první domácí vítězství jako manažera Hammers.

Výsledek by měl dát West Hamu vzpruhu, protože chtějí stoupat tabulkou. Ipswich mezitím bude muset vyřešit své defenzivní problémy, protože při návratu do nejvyšší soutěže zůstávají bez vítězství.