5 mezinárodních her, které byste měli sledovat

Další dva týdny odpočinku poskytla FIFA klubovým fotbalovým manažerům, kteří byli zahlceni přívalem zápasů díky výrazně změněnému kalendáři klubového fotbalu po celém světě.

Pro manažery a fanoušky klubového fotbalu, kteří v poslední době museli sledovat, jak jejich oblíbení hráči sbírají rány během mezinárodních povinností, to však není období vzrušení.

Bez ohledu na to je pro fanoušky věcí hrdosti sledovat, jak jejich národní tým jde proti ostatním a triumfuje, a to je důvod, proč EPLNews představuje náhled na 5 nejlepších říjnových mezinárodních zápasů, na které je třeba si dát pozor během této přestávky od klubového fotbalu.

USA v Panama – 12. října

Tento zápas je třeba sledovat jednoduše proto, že to bude debut Mauricia Pochettina v roli manažera národního týmu. Argentinský taktik naposledy trénoval Chelsea a několik měsíců byl bez role, přestože mnoho týmů potřebovalo manažera. Zprávy naznačují, že nabídek nebylo málo, ale jeho rozhodnutí trénovat národní tým překvapilo mnoho jeho sledujících.

Po téměř 15 letech ve vedení klubového fotbalu nyní svět uvidí, jak si Pochettino zkouší vyhlašovat nejlepší výběr národa pro své fotbalové cíle. USA vs Panama je jeho oponou a mnoho jeho fanoušků si ho nadšeně naladí.

Mexiko v USA – 15. října

Další zápas Mauricia Pochettina je na našem seznamu, protože je to první velký test v jeho kariéře mezinárodního manažera. Přichází to příliš brzy, ale také to nemohlo přijít v lepší dobu, vzhledem k tomu, že řídí hostitelskou zemi mistrovství světa ve fotbale 2026.

Mexiko vs USMNT je největší zápas v Severní Americe a poté, co propluje Panamou – doufejme, že úspěšně – bude muset dokázat, že je důstojným hráčem národního týmu tím, že zvládne svůj první velký test.

Číst:  Fantasy PL: koho musíte mít v týmu!

Německo – Nizozemsko – 14. října

Jedná se o opačný zápas jejich zářijového zápasu Ligy národů UEFA, který v Nizozemsku přinesl vzrušující remízu 2:2. Odvetné utkání budou hostit Němci a slibuje, že bude stejně vzrušující jako jejich poslední střetnutí.

Oba týmy se budou muset obejít bez několika klíčových hráčů: Německo se bude muset obejít bez všestranného Kaie Havertze a Nizozemsko stále nebude mít Frenkieho De Jonga. Ryan Gravenberch z Liverpoolu však ukázal, že může nastoupit a bojovat s německou zálohou, což bude zajímavá podívaná 14. října v mnichovské Allianz Areně.

Belgie – Francie – 14. října

Antoine Griezmann oznámil svůj odchod z francouzského národního týmu těsně předtím, než Didier Deschamps zveřejnil svou soupisku pro říjnovou mezinárodní přestávku. Francie v důsledku toho přišla o velké jméno, když nastoupila do zápasu s Belgií v Lize národů.

Francie se také bude muset obejít bez kapitána Kyliana Mbappého, který má dohodu s francouzskými reprezentanty, aby si mohl odpočinout a během této přestávky nabrat nejlepší fyzickou formu. Hodně obměněný francouzský celek bez dvou svých největších stoperů Griezmanna a Mbappého bude zajímavým svědkem této mezinárodní přestávky.

Itálie – Belgie – 10. října

Jedná se o největší zápas mezinárodní přestávky jednoduše kvůli práci Luciana Spalettiho v italském týmu od jeho ponižujícího vypadnutí z mistrovství Evropy 2024 na začátku tohoto roku.

V tým a fanouškovskou základnu Azzurri opět panuje víra a všichni se těší, jak si povedou proti Belgii, která je hodně slibná, ale stále je věčně neúspěšná. Belgie se také bude muset obejít bez dvou svých největších ranařů v Premier League superhvězdy Kevina De Bruyneho a Romelua Lukakua z Neapole, což z něj dělá zajímavý zápas pro fanoušky během říjnové mezinárodní přestávky.

Číst:  Co očekávat od Sheffieldu United v Premier League