Představení AC Milán vs Newcastle United, týmové zprávy, lístky a předpověď

Na začátku sezóny to byl rozdílný start pro oba týmy z hlediska domácí soutěže. AC Milán začal sezonu na plné obrátky, zatímco Newcastle potřeboval zářijovou reprezentační přestávku k strategickému plánování a organizaci pro nadcházející sezónu.

AC Milán, po aktivním letním přestupovém období, udělal skvělý start do sezóny a vypadá dobře na to, aby bojoval o titul v lize. V době psaní článku Rossoneri vyhráli všechny tři ligové zápasy.

AC Milán zahájil sezónu pohodlným vítězstvím 2:0 nad Bolonií. Veterán v útoku, Olivier Giroud, se podílel na obou gólech. První gól vstřelil sám a deset minut poté připravil gól Christiana Pulisice, který zdvojnásobil vedení svého týmu v prvních 30 minutách zápasu. A při prvním domácím zápase sezóny Giroud opět zabodoval a vstřelil dvě branky, zatímco Theo Hernandez a Christian Pulisic přidali další góly při pohodlném vítězství 4:1 nad Torinem.

Stefan Pioli a jeho Milán před tímto mezinárodním přestávkovým obdobím dosáhli důležitého vítězství 2:1 nad AS Řím na stadionu Olimpico. Giroud střílel góly i v tomto utkání, kdy se Milán držel až do konce.

Na druhou stranu má Newcastle od začátku sezóny problémy. The Magpies zahájili sezónu výrazným vítězstvím 5:1 nad Aston Villou. Od té doby mají problémy získávat body a prohráli s Manchesterem City, Liverpoolem a Brightonem.

Toto bude jejich první vzájemné utkání a slibuje, že to bude zajímavé. Nicméně AC Milán vyhrál jen jeden ze svých posledních 11 zápasů proti anglickým týmům (dva remízy a osm proher).

Rossoneri vyhráli svůj jediný domácí zápas v této sezóně, zatímco Newcastle prohrálo všechny zápasy na cizím hřišti. Milán také vyhrál svoje poslední dva zápasy ve skupinové fázi Ligy mistrů proti Dinamu Záhřeb a RB Salzburg.

Číst:  Chelsea VS Aston Villa: Blues pokračují v oživení pod vedením Pottera

Newcastle hrálo v minulé sezóně kompaktní fotbal, který je posunul až sem, ale poslední dobou to pro ně nefunguje. Eddie Howe, který odpočíval během reprezentační přestávky, bude doufat, že jeho tým předvede skvělý výkon a dokáže něco velkého na stadionu San Siro v úterním večeru.

Týmové zprávy

Sestavy

AC Milán byl v této sezóně solidní a to se projevilo v jejich výsledcích. Italové hráli ve formaci 4-3-3, kde Rafael Leao a Christian Pulisic začali na jedné straně a Olivier Giroud na druhé.

AC Milán: Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Hernandez; Loftus-Cheek, Krunic, Reijnders; Pulisic, Giroud, Leao.

Newcastle se drží téměř stejného souboru hráčů i přes špatné výsledky. Sandro Tonali, který se okamžitě vrací do Milána, a Bruno Guimaraes jsou očekáváni v sestavě v záloze.

Nick Pope by měl nadále chytat, zatímco v útoku by mohl být upřednostněn Callum Wilson před Alexandrem Isakem. Sven Botman, Javier Manquillo a Emil Krafth jsou otazníky na tento zápas.

Newcastle United: Pope; Trippier, Schar, Burn, Targett; Tonali, Guimaraes, Joelinton; Almiron, Isak, Gordon.

Předpověď

AC Milán je doma neporažený, zatímco Newcastle v této sezóně na venkovním hřišti prohrál oba zápasy. Giroud, který je nejistý ohledně zápasu, je hráčem, o kterém by obrana Newcastle měla mít respekt, pokud dostane příležitost hrát. Bývalý hráč Arsenalu vstřelil v každém zápase této sezóny gól a v dvou z nich otevřel skóre.

Newcastle vyhrál pouze dva ze svých posledních devíti venkovních zápasů Ligy mistrů a jejich současná forma nepředpokládá, že by měli zlepšit svou výherní procentuální úspěšnost.

AC Milán 2-1 Newcastle United