Předzápas LASK vs Liverpool

Liverpool měl minulou sezonu špatnou sezónu, když nedosáhl na Ligu mistrů a propadl se do druhého evropského poháru – Evropské ligy. Je to poprvé od sezóny 2015/16, kdy se objeví v této soutěži.

The Reds byli v létě velmi aktivní, prodávali hráče a přiváděli spoustu náhrad. Momentálně mají zcela novou středovou řadu s Dominikem Szoboszlaím, Alexem Mac Allisterem, Ryanem Gravenberchem a Wataru Endem. Manažer Jurgen Klopp si je plně vědom úkolu, který ho čeká, a pokračuje v klidné práci na to, aby jeho tým znovu patřil mezi špičkové týmy anglické ligy.

Liverpool začal sezónu na hřišti Chelsea, kde remizoval 1-1 s jejich konkurenty o Top 4. Poté nad tímto výkonem navázal prvními třemi body sezóny – výhrou 3-1 nad Bournemouthem na Anfieldu. Po brzkém inkasovaném gólu se trefili Luis Diaz, Mohamed Salah a Diogo Jota, čímž dostali 2019/20 Premier League šampiony do tempa.

Darwin Nunez přivedl Liverpool k další výhře po obratu proti Newcastle v 3. kole. Nejprve inkasovali gól od Anthonyho Gordona a poté jejich kapitán Van Dijk dostal červenou kartu, a to všechno během prvního poločasu. Nunez se poté střídal z lavičky a ve finálních devíti minutách dvěma góly otočil potenciální prohru na výhru pro Reds na St. James’ Park.

Těsně před mezinárodní přestávkou předvedli Liverpool další skvělý výkon proti Aston Ville na Anfieldu a slavili první čisté konto v této sezóně. Szoboszlai vstřelil svůj první gól za Liverpool, přidána byla i vlastní branka a třetí gól od Salaha před hodinou hry zabezpečil vítězství nad Villou vedenou Unai Emerym. Liverpool měl pak proti Wolves drobnou výstrahu v sobotu, ale zvládli to a vyhráli zápas 3-1. Salah byl opět velmi aktivní, s asistencemi od Gakpa, Andrewa Robertsona a další vlastní branky pomohli Reds k jejich čtvrtému po sobě jdoucím vítězství.

Číst:  Aston Villa VS Brentford Preview a tipy: První zápas pod novým trenérem

LASK, kteří momentálně okupují třetí místo v rakouské Bundeslize, měli slušný start do sezóny. Ztratili pouze jeden zápas této sezóny a to ve svém druhém duelu sezóny. Navíc vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů ve všech soutěžích, což ukazuje jejich dobrou formu, která jim může pomoci proti anglickému týmu.

LASK se při přípravě na návštěvu Liverpoolu stěží dostali do skupinové fáze Evropské ligy, poté co tvrdě bojovali o vítězství nad bosenským Zrinjski Mostar v posledním kole. Mezitím v jejich přípravném zápase proti Austrii Klagenfurt vstřelili tři góly během osmi minutového období.

Liverpool nebude nadšen z účasti v Evropské lize této sezóny, ale nemají na výběr. Bude to jejich první vzájemné setkání a Jurgen Klopp, jakožto bývalý vítěz této soutěže, si možná bude myslet, že jí musí věnovat veškerou potřebnou pozornost.

Reds jsou velkými favority nejen na výhru ve čtvrtek, ale také na celkové vítězství v této soutěži. Očekává se, že začnou vítězstvím nad LASK díky rozdílu v kvalitě mezi oběma kluby.

Předpověď:

Liverpool inkasoval v čtyřech ze svých pěti zápasů této sezóny – výjimkou je zápas proti Aston Ville. Navíc otevírací gól inkasovali ve třech ze svých pěti zápasů této sezóny, zatímco v čtvrtek se utkají se LASK týmem, který vstřelil gól ve devíti ze svých deseti zápasů této sezóny.

LASK sice vyhrál poslední tři zápasy doma bez inkasovaného gólu, ale Liverpool představuje odlišnou výzvu bez ohledu na to, který tým dá na hřiště ve čtvrtek večer.

Mezitím je kapitán LASK Robert Zulj jejich hlavním zdrojem gólů, s pěti góly a čtyřmi asistencemi ve 10 zápasech, zatímco dalších devět hráčů se také prosadilo. Na straně Liverpoolu se Gakpo trefil ve dvou mezinárodních zápasech tohoto měsíce, což znamená, že teď zasáhl do hry v posledních třech zápasech pro klub i zemi, zatímco Salah přichází do tohoto zápasu po dvou asistencích proti Wolves.

Číst:  Představujeme utkání Fulham vs Luton Town

LASK 1-2 Liverpool