Předávání před zápasem Brentford vs Burnley

Jediné vítězství z osmi her Premier League (PL) je poněkud neuspokojivý začátek sezóny pro Brentford, s tou nejhorší osmiherovou bilancí v historii Premier League. Jejich záznam by byl ještě lepší, kdyby nepromarnili vedení 1:0 tři minuty a 13 sekund před koncem nastaveného času v zápase proti Manchester United před mezinárodní přestávkou a prohráli 2:1, což Thomas Frank označil jako “kruté”.

Bude doufat, že jeho tým se poučil z této porážky, ale kvůli narůstajícímu seznamu zranění a stále chybějící hvězdě Ivanovi Toneyovi, není moc prostoru pro optimismus Brentfordu. Možná se něco z toho pesimismu dá přičíst skutečnosti, že vedení utkání je pro Včely problém, protože když se ujaly vedení ve šesti z osmi utkání této sezóny, udržely ho jen jednou (4x remíza, 1x prohra).

Po osmi zápasech má Burnley na svém kontě čtyři body, které získali nováčci, což je nejnižší počet bodů získaných nováčky po takovém počtu zápasů v historii PL. To ukazuje na velikost výzvy, která je před nimi v této sezóně, ale po tom, co sehráli šest ze svých osmi zápasů proti týmům umístěným na 11. místě nebo výše v tabulce, budou se cítit, že jejich bodový zisk nedává spravedlivý obraz o tom, kde se nacházejí.

Zbývající dva zápasy, které Burnley odehrálo proti týmům umístěným na 12. místě nebo níže, jim přinesly všech čtyři body, což by je mělo povzbudit před tímto zápasem proti Brentfordu, který spadá do této kategorie týmů. Aby ale mohli stavět na tomto záznamu, budou muset zakrpatit jejich nedisciplinovanou obranu, která v této sezóně obdržela 20 gólů, i když zajímavé je, že z toho jen čtyři přišly na hřištích soupeřů.

Číst:  Austrálie VS Dánsko Preview a tipy: Dánové by měli vyhrát

Klíčový souboj

Nathan Collins, který přestoupil z Burnley do Brentfordu po sestupu Clarets v roce 2022, byl vyloučen po hodině hry ve dvou z posledních čtyř utkání PL. To naznačuje, že by mohl sáhnout k podrazům, aby udržel Lylea Fostera na uzdě. Foster se zase podílel na gólech ve svých posledních pěti utkáních PL (3 góly, 2 asistence).