Předpoklad zápasu Crystal Palace vs Tottenham Hotspur

Nevyžitý páteční večerní zaplacený úder Premier League (PL) zahajuje desáté kolo tohoto ročníku, přičemž londýnské derby mezi Crystal Palace a Tottenhamem bude mít střední pozici. Po naprosto vyrovnaných výsledcích v prvních devíti kolech (V3, R3, P3) bude Crystal Palace poměrně spokojen s solidním startem, který je díky bodům blíže evropským příčkám než sestupovým pásem.

Nebylo to všechno tak jednoduché pro Palace, kteří byli v minulém víkendu poraženi 4:0 od Newcastle a trenér Roy Hodgson po utkání ostře kritizoval výkon týmu označením “užasle slabé”. Dodal, že z odpoledne si nelze odnést žádné pozitivum a jeho nálada určitě nebyla zlepšena, když si uvědomil, že je před nimi další zápas proti Tottenhamu, týmu, kterého Palace porazilo jen jednou z posledních 16 vzájemných zápasů v PL (R2, P13) a 11 těchto proher bylo bez vstřelené branky!

Zatímco Palace má málo pozitiv, u Tottenhamu jsou jich naopak dost, jelikož vedou PL se dvoubodovým náskokem. Možnost otevřít pětibodový rozdíl na pronásledující skupinu před víkendovými zápasy je pro Spurs jako sen. Aniž by se nechal ovlivnit, trenér Ange Postecoglou označil jejich výkon ve druhém poločase v pondělním vítězství 2:0 proti Fulhamu jako “nejhorší” od jeho nástupu na místo trenéra v létě.

Australský trenér by však neměl být příliš zklamaný, protože to byl ve skutečnosti rekordní večer pro něj i jeho tým. 23 bodů, které Postecoglou získal v této sezóně, je nejvyšší počet bodů, který manažer získal ve svých prvních devíti zápasech PL, a úvod Tottenhamu do sezóny (V7, R2) je jejich nejrychlejší start do sezóny od roku 1960/61, kdy nakonec slavili double!

Číst:  Zpráva Luton Town vs Nottingham Forest

Klíčový souboj

Poslední trefu, která Crystal Palace porazila Tottenham v PL, dal Odsonne Édouard, který skóroval dvakrát po 80. minutě při svém debutu na Selhurst Parku. Postecoglou byl manažerem Celticu, který schválil jeho přestup do jižního Londýna v roce 2021.

Bude se snažit překonat brankáře Spurs Guglielma Vicaria, což není jednoduché, protože může pochlubit se spolu-spolkem PL s rekordními čtyřmi čistými konty v této sezóně.

Horká statistika

V prvním poločase Crystal Palace doma v této sezóně nepadla jediná branka v domácím ligovém zápase.