Přehled zápasu Sheffield United vs Bournemouth

Dvouzápasová neporazitelná série (V1, R1) ukázala manažerovi Paulu Heckingbottomovi důkazy, které potřeboval, že jeho tým Sheffield United dokáže soutěžit v Premier League (PL). Po vítězství z poslední chvíle nad Wolves se Blades dokázali vyhrabat zpět do zápasu venku s Brightonem před mezinárodní přestávkou, což znamená, že nyní mohou odehrát tři zápasy neztracené v nejlépe postavené lize poprvé od léta 2020.

Útok je místem, kde se tento tým z Yorkshire začíná dostávat do formy, když v posledních pěti zápasech selhali pouze jednou – vysokou prohrou 0-5 venku proti Arsenalu. Heckingbottom se proto během přestávky určitě zamyslel nad tím, jak zlepšit obranu, protože Blades inkasovali nejvíce gólů (31) v lize, z toho 21 jich přišlo ve druhém poločase zápasů. První čisté konto v této sezóně Premier League by se také hodilo, zejména když Sheffield United může s výhrou z tohoto zápasu uniknout z pásmo sestupu.

Určitě budou mít jistou důvěru, že to dokáží, když do Bramall Lane přijíždí Bournemouth, protože Cherries vyhráli pouze dva ze 19 předchozích zápasů H2H (R6, P11) a jejich jediné vítězství na půdě Sheffield United pochází zpátky z roku 1987. Stejně jako Blades, tým od Andoni Iraoly vstoupil do mezinárodní pauzy s povznesenou hlavou, když vyhrál dva ze svých posledních tří zápasů PL, včetně impozantního vítězství 2-0 nad Newcastle naposledy.

Tato série ulevila nějaký ten tlak na španělského trenéra po katastrofálním začátku jeho působení, ale jeho dalším úkolem musí být zlepšit výkony Bournemouthu na cizím hřišti. Dosud nevyhráli ani jeden ze svých pěti zápasů venku v této sezóně PL (R1, P4) a obdrželi minimálně dvě branky ve všech těchto zápasech. Jako důsledek tohoto slabošského výkonu mají Cherries společně s Sheffield United nejhorší bilanci na cizím hřišti v této sezóně PL!

Číst:  Belgie VS Maroko Preview a tipy: Výhra pro Belgii

Hráči na sledování

Ve třech případech, kdy se Blades vyhnuli porážce v této sezóně PL, se Cameron Archer trefil v dvou z nich – útočník se také trefil při svém jediném předchozím domácím H2H proti Bournemouthu, když hostoval v Prestonu a vyhráli 2-1.

Domácí hráč Dominic Solanke je ve skvělé formě pro Cherries a vstřelil obě branky v jejich vítězství nad Newcastle před dvěma týdny.

Třeskutá statistika

Sheffield United obdrželi nejvíce branek (11) mezi 75. minutou a koncem zápasu v této sezóně.