Předběžný náhled na zápas PSG proti Newcastle

Paris Saint-Germain zůstal na vrcholu Ligue 1 po přehrávání Monaka 5-2, přičemž Kylian Mbappé se trefil proti svému bývalému klubu. Byl to ideální návrat do akce po mezinárodní přestávce a nyní hledají odvetu proti Newcastle United poté, co v říjnu utrpěli ponižující porážku 4-1 v Lize mistrů ve Skotsku.

PSG nyní drží druhé místo ve skupině F (V2, P2), ale vzhledem k tomu, že jsou všechny čtyři týmy od sebe odděleny pouhými třemi body, může to dopadnout až do poslední chvíle, takže každý bod je důležitý. S tím, že Pařížané vyhráli své poslední dvě domácí zápasy v Lize mistrů “na nulu” a pouze jednou prohráli ze svých posledních deseti takových zápasů (V8, R1), zdá se, že jsou připraveni vylepšit svou bilanci jedné výhry ve svých posledních čtyřech takových zápasech proti anglickým soupeřům (R3).

Newcastle se vydá do Francie s dobrou náladou a bude se snažit dostat se do čela skupiny (V1, R1, P2), poté co porazil Chelsea 4-1 v sobotu. S návratem útočníka Alexandra Isaka na hřiště a jeho brankou, manažer Eddie Howe popsal vítězství jako “opravdové vyjádření charakteru”, jelikož se vypořádali se dvěma po sobě jdoucími porážkami před mezinárodní přestávkou.

Další tvrdý test se přibližuje, a jejich evropská bilance ve Francii je slabá, pouze jedno vítězství venku ve svých předchozích kampaních ve Velké lize UEFA/UEFA Cup (R1, P4) – poslední tři porážky přišly “na nulu”. Poté, co se jim nepodařilo skórovat ve dvou venkovních zápasech v Lize mistrů v této sezoně (R1, P1), opakování by mohlo znamenat, že Magpies budou bojovat dokonce i o útěchu v podobě postupu do Velké ligy UEFA skrze třetí místo.

Číst:  Zpráva Nottingham Forest vs Wolves

Hráči, na které se dívat

Než Newcastle začne zápas, bude muset myslet na Mbappého, který v posledních čtyřech zápasech pro klub i reprezentaci vstřelil sedm gólů, třikrát mezi 70. a 85. Minutou.

Podobně silný v soupeřově týmu je Isak, který v posledních čtyřech zápasech pro Newcastle přidal tři góly, dvakrát mezi 55. a 65. minutou.

Horká série

Ve všech čtyřech zápasech Newcastle v Lize mistrů se tamní výsledek v prvním poločase opakoval i na konci zápasu.