Předznamenávání Brentford vs Luton

Brentford se stal vzorem konzistence Premier League (PL), protože již třetí sezónu v řadě dosáhli po 13 zápasech 15 nebo 16 bodů. Podařilo se jim to i přes dvě poslední prohry “bezbrankově” a v minulém víkendu se cítili nepoctěně porazit 1: 0 Arsenal, když manažer Thomas Frank řekl: “Oba týmy mohly vyhrát a mohli jsme to být my.”

Poté, co žádal fanoušky včel, aby byli „naprosto v tom“ od začátku s jejich podporou proti Arsenalu, si Frank přeje stejné přístupy, když hostí Luton Town, protože v posledních třech domácích H2H zvítězili „bezbrankově“ a v průměru vstřelili více než tři góly na zápas. Ve dvou domácích ligových zápasech před porážkou s Arsenalem vstřelili tři branky, takže by měli mít sebějistotu, že prodlouží vítěznou sérii.

Luton, který je ve vzestupu, začíná kolo mimo pásmo sestupu a zatímco to je dáno hlavně desetibodovým odečtem Evertonu, jejich výhra 2: 1 nad Crystal Palace byla včasnou první ligovou výhrou od porážky Evertonu na konci září (R2, P4). Všechny góly přišly po 70. minutě a Luton není cizí pozdnímu představení, protože osm ze svých 12 ligových gólů této sezóny přišlo po 75. minutě!

Manažer Rob Edwards řekl, že jeho tým je „tým, který neumírá, nevzdává se a dál bojuje“, ale navzdory těmto kvalitám se Hatters nadále potýkají na cestách. Zejména proti týmům v horní polovině tabulky se jim daří obtížně, protože jejich čtyři body na cizím hřišti v této sezóně (V1, R1, P5) přišly proti týmům z dolní poloviny Everton a Nottingham Forest.

Klíčová bitva

Bryan Mbeumo vstřelil druhý gól Brentfordu ve dvou z posledních tří výher v PL a otevřel skóre v 7-0 výhře v H2H v listopadu 2019.

Číst:  Náhled Liverpool vs Luton

Brankář Lutonu Thomas Kaminski možná stále hledá první čisté konto v PL, ale v posledních třech zápasech obdržel jen jednu branku.

Horká série

Brentford vyhrál všechny své posledních pět domácích zápasů PL proti postupujícím týmům.