Předzápasová analýza: Wolves vs Nottingham Forest

První čistý štít od srpna byl klíčem k výhře Wolverhamptonu Wanderers 1-0 nad Burnley v úterý, kdy se západoanglický tým upevnil ve středu tabulky Premier League (PL). S ohledem na to, že nejsou ohroženi sestupem ani bojem o místo v evropských pohárech, manažer Gary O’Neil by mohl tušit příležitost posunout se vpřed, když hledají první zpětné výhry v PL v této sezóně.

Wolves jsou nyní v pěti domácích ligových zápasech neporaženi (V3, R2) a s prvními čtyřmi z nich proti týmům, které jsou v současnosti v první polovině tabulky, je jasné, že na Molineuxu je pro kohokoli těžké hrát. To platí i pro Nottingham Forest, protože hosté zde prohráli pouze jeden z posledních čtyř H2H zápasů (V2, R1) a v posledních třech zápasech se gólově prosadila pouze jedna strana, takže první gól by mohl být rozhodující, zejména vzhledem k tomu, že Wolves v průměru vstřelují pouze 1,33 gólu na zápas v PL v této sezóně.

Průměr Nottingham Forest je ještě horší (1,07), ale jejich největším problémem se zdá být příjem branek poté, co byli ve středu večer rozprášeni Fulhamem a utrpěli nejtěžší porážku sezóny (L 0-5). Sídlí dvě místa nad sestupovou zónou po čtyřech po sobě jdoucích ligových porážkách, z nichž poslední prohlásil manažer Steve Cooper za “bolestivou v mnoha ohledech”.

Cestující fanoušci stále podporují velšského manažera a hlasitě skandovali jeho jméno ke konci porážky uprostřed týdne, i když majitel Evangelos Marinakis měl být údajně vzteklý. Tato podpora může začít slábnout, pokud si ze své cesty neodnesou něco pozitivního, protože Skořepinoví stromy vyhráli pouze jeden z posledních 18 venkovních zápasů v PL (R4, P13), takže by si pravděpodobně přáli opakování prvního H2H utkání zde v roce 1892, které skončilo remízou 2-2.

Číst:  Arsenal VS Liverpool Preview a predikce: Dokáží Gunners získat další velkou výhru?

Hráči, na které si dát pozor:

Šest z osmi gólů Hwanga Hee-Chana v této sezóně v PL pro Wolves přišlo na Molineuxu, z toho čtyři mezi 50. a 75. Minutou.

Anthony Elanga vstřelil dva z posledních tří venkovních gólů Nottingham Forest v PL, oba přišly mezi poločasem a 65. minutou.

Zajímavá statistika:

Forest získal pouze dvě body poté, co inkasoval první gól v PL v této sezóně (R2, P6).