Náhled Everton vs Tottenham

Everton čelí v nadcházejícím zápase Premier League v Goodison Parku náročné výzvě proti Tottenhamu Hotspur. Přestože si Everton zajistil remízu proti Fulhamu, ocitá se v nejisté pozici a po výhře Lutonu nad Brightonem proklouzl do pásma sestupu. Na druhou stranu Tottenham si klade za cíl upevnit své umístění v první čtyřce, přestože se v posledních venkovních zápasech trápí.

Zápas Evertonu o formu

Nedávná forma Evertonu byla důvodem k obavám, v posledních pěti zápasech Premier League (D2, L3) nevyhrál a v posledních třech mu chybí góly. Tváří v tvář týmu, se kterým se historicky potýkali, pouze s jednou výhrou v posledních 22 ligových zápasech (D10, L11), bude Everton muset prolomit vzorec pomalých rozjezdů, zejména s ohledem na to, že v nedávných vzájemných zápasech neskóroval jako první. proti Spurs.

Odolnost Tottenhamu a nejlepší čtyři ambice

Tottenham, vedený Ange Postecoglou, prokázal odolnost a odrazil se od inkasovaných brzkých gólů v posledních zápasech. Jejich vítězství 3:2 proti Brentfordu ztělesňovalo tohoto bojovného ducha. Vzhledem k tomu, že Aston Villa, jejich nejbližší soupeři o umístění v první čtyřce, se utkají se Sheffieldem United, Tottenham chápe důležitost vítězství v Goodison Parku pro udržení navrchu.

Klíčoví hráči, na které si dát pozor

Kritický zápas bude mezi brankářem Evertonu Jordanem Pickfordem , který si proti Fulhamu zajistil osmé čisté konto v sezóně, a dobře formovaným útočníkem Tottenhamu Richarlisonem , bývalým hráčem Evertonu.

Navíc schopnost Tottenhamu skórovat bezprostředně po poločase mohla být rozhodujícím faktorem hry.

Zatímco Everton bojuje o výstup ze sestupové zóny a Tottenham se snaží upevnit své místo v první čtyřce, tento zápas v Goodison Parku bude přesvědčivým střetnutím. Everton se bude snažit své jmění obrátit, zatímco Tottenham se snaží překonat své nedávné cestovní strasti a pokračovat ve své bodovací formě.

Číst:  Náhled Tottenham vs Wolves

Klíčová statistika

Žádný tým Premier League nevstřelil během 15 minut bezprostředně po poločase více gólů než Tottenham (11).