Článek o cenách za týden zápasů

Liverpool byl zaneprázdněn ziskem své desáté trofeje EFL a nemohl se zúčastnit zápasového týdne Premier League. Na druhou stranu Chelsea měla plné ruce práce se ztrátou trofeje s Liverpoolem a fanoušci si museli klást otázku, jestli by jejich víkend nebyl lepší, kdyby se místo toho střetla s Tottenhamem Hotspur.

Boj o titul se vyostřuje a každý tým hraje výjimečný fotbal.

Týden 26 byl plný akce a zde jsou naše ceny za zápas po skvělém herním týdnu.

Nejlepší hráč – Jorginho

Tento týden Jorginho odešel z lavičky, aby si uzurpoval Bukayo Saka a získal cenu pro našeho nejlepšího hráče.

Brazilsko-italský záložník nastoupil proti Magpies a vedl show proti Newcastlu United od začátku do 89. minuty, kdy ustoupil Mohamedu Elnenymu. Byl to výkon, který ukázal, jak jsou ve fotbale důležití registé/pivotové, i když nemají vynikající čísla jako ostatní hráči ve svých týmech.

S námi souhlasí i hráč zápasové komise Premier League.

Nejlepší XI

Arsenal dělá ze závodu o titul 2023/24 nejlepší v posledních sezónách. Fanoušci klubu budou litovat toho prosincového závodu, který jim zabránil získat první místo. Hráči také, protože od té doby šli všichni nejlépe.

Od Saky přes Declana Rice až po jejich středobránce Williama Salibu a Gabriela Magalhãese, všichni pod vedením Martina Ødegaarda na hřišti, v tuto chvíli neexistuje žádný tým, který by mohl podržet svíčku Gunners.

Týden 26 byl dalším příkladem jejich dominance a jen několik dalších v lize se jim ve výkonu vyrovnalo.

Zde je naše nejlepší jedenáctka z týdne 26.

Nejlepší gól

Saka se v Emirates proti Newcastlu United bouřil, ale fanoušci klubu neměli jinou možnost, než mu po jeho skvělém gólu tleskat.

Obdržel jednoduchou přihrávku od Kaie Havertze, než si proklouzl přes monochromatické moře, aby zakopal míč na vzdálenější tyč.

Byl to krásný sólový gól hodný bravurního výkonu.

Nejlepší hra

Arsenal vs Newcastle United byl jednostranný, ale Gunners z něj udělali důkladně zábavnou hru pro fanoušky a neutrální. Hosté také předvedli dobrý boj, přestože byli celý zápas na zadní noze.

Každý hráč na hřišti se na výzvu podal, i když v zápase dominovali hráči Arsenalu.

Nejlepší statistiky

Arsenal vyhrál další zápas s více než třemi góly (4:1 vs Newcastle), takže v sedmi po sobě jdoucích poločasech vstřelil tým Premier League dva nebo více gólů.

Je to poprvé, kdy se to některému týmu podařilo v anglickém nejvyšším fotbale.

Jejich zápas začal jejich výhrou 3:1 nad Liverpoolem v týdnu 23. Za tu dobu vstřelili celkem 18 gólů a inkasovali pouze dva.

Gunners sice v této sezóně ligu nevyhrají, ale mají za sebou mnohem lepší sezónu než minulou, kdy těsně ztratili titul.

Nejlepší/nejhorší rozhodnutí VAR

Týden proběhl bez incidentů, takže nebylo mnoho incidentů VAR k posouzení a ocenění jako nejlepší nebo nejhorší.

Budeme však předpokládat, že použití VAR lze zlepšit. Rozhodování trvá příliš dlouho, což křičí neschopností nebo hůř, příliš mnoha experty, jejichž střety mohou týmům způsobit problémy.

Číst:  Proč jsou rozhodčí v Premier League tak špatní?

Nejlepší substituce

Newcastle sice prohrál, ale nastoupil Joe Willock, aby dal týmu radost.

Straky neskórovaly proti Arsenalu na Emirates za deset let a Arsenalu chybělo méně než 10 minut, aby si to tak udrželi. To bylo do doby, než Willock, který vstoupil do hry v 73. minutě, narazil hlavou na Dana Burna a skóroval proti svému bývalému týmu.

Dá se s jistotou říci, že Arsenal pomohl Newcastlu rozbít jejich kachnu na Emirates.

Nejvtipnější moment zápasového týdne

Nejvtipnější moment tohoto týdne se stal mimo hřiště a na sociálních sítích díky africkým fanouškům Premier League.

Africký pohár národů skončil před více než dvěma týdny tím, že Nigérie prohrála finále a získala druhé místo. Na cestě do finále porazili Kamerun André Onana.

V Premier League 26. týdne nigerijští hráči Alex Iwobi a Calvin Bassey skórovali proti Onaně v brance Manchesteru United, aby pomohli Fulhamu k vítězství proti United na Old Trafford poprvé ve své historii.

Sociální média ožila memy a vtipy o tomto problému a žerty se rozšířily i do vězeňských studií.

Skutečná připomínka toho, že sport dělají fanoušci.