Hráči EPL na EURO 2024 – 5. den

Poslední dva zápasy prvního zápasového dne se odehrály včera ve skupině F, takže v rámci našeho reportu EPLNews EURO 2024 si vedli hráči Premier League ve včerejších zápasech.

Turecko 3-1 Gruzie

Do jednání v Dortmundu se včera odpoledne nezapojili žádní hráči Premier League, protože Türkiye porazilo debutanty na EURO Gruzii 3:1.

Pro zajímavosti a reakce klikněte sem .

Portugalsko 2-1 Česko

Tento druhý zápas večera vynahradil absenci hráčů EPL v předchozím zápase, když v Lipsku nastoupilo na hřiště hned 9 hráčů, ať už od začátku, nebo z lavičky.

Portugalsko mělo v základní jedenáctce 4 Prem hráče: Diogo Dalot a Bruno Fernandes reprezentovali Manchester United, zatímco City mělo od začátku nasazené Ruben Dias a Bernardo Silva. Liverpoolské duo Diogo Jota a Wolves Pedro Neto a Nelson Semedo vystoupilo z lavičky, přičemž muži Wolves byli pozdě náhradníci.

Česko mělo podle očekávání od začátku na hřišti dvojici West Hamu Vladimír Coufal a Tomáš Souček.

Portugalská nadvláda se nakonec po sedmi minutách vymstila, když v 62. minutě zakončoval gól Lukase Provoda (asistence Coufal), když vyrovnání přinesl vlastní brankou Čech Robin Hranáč.

Diogo Jota si myslel, že vstřelil vítězný gól ve třech minutách před koncem, ale VAR jeho zásah neuznal pro ofsajd. Portugalci však našli vítěznou branku dvě minuty po zranění prostřednictvím Francisca Conceiçãa, který byl přiveden jen o dvě minuty dříve.

Bylo to těžce vybojované vítězství, kdy Portugalsko dominovalo velké části zápasu, ale potřebovalo víc než jen špetku štěstí, aby získalo tři body.

Hodnocení

Portugalsko: Ruben Dias (Manchester City) – 7,5; Diogo Dalot (Manchester United) – 6,5; Bernardo Silva (Manchester City) – 7; Bruno Fernandes (Manchester United) – 7,5; Diogo Jota (Liverpool) – 6,5; Nelson Semedo (Wolves) – N/A; Pedro Neto (Wolves) – N/A

Číst:  Rice o TAA: „Jeden z nejlepších hráčů, jaké jsem kdy viděl“

Česko: Vladimír Coufal (West Ham) – 7,5; Tomáš Souček (West Ham) – 6.5

Kliknutím sem zobrazíte další zajímavosti a reakce.