Hráči EPL na EURO 2024 – den 18

Včera v noci se odehrála další dvě kola 16 zápasů, přičemž oblíbená Francie a Portugalsko se oba snažily dostat přes Belgii a Slovinsko, ale nakonec se jim to podařilo. V rámci naší zprávy EPLNews EURO 2024 je zde uvedeno, jak si v těchto hrách vedli hráči Premier League.

Francie 1-0 Belgie

Pozdní vlastní gól Jana Vertonghena znamenal, že zbytek belgické ‘Golden Generation’ se po dalším turnajovém trápení vrátil domů. Byl to zápas, který před výkopem rozhodně sliboval víc, aby nakonec nedostál účtování.

Přestože ve hře dominovala Francie, důležitější šance, zejména ve druhém poločase, připadly Belgii, když střelu Yannicka Carrasca na poslední chvíli zblokoval Theo Hernandez, zatímco Kevina De Bruyna dobře kryl Mike Maignan. Jediný gól padl v 85. minutě, kdy střelu Randala Kolo-Muaniho odvrátil Vertonghen a poslal Francii do čtvrtfinále.

Hráči Premier League se v této hře zrovna nezahalili do slávy, protože William Saliba z Arsenalu za Francii si mezi nimi nejlépe vedl, zatímco Timothy Castagne a Amadou Onana hru dostatečně neovlivnili.

Hodnocení

Francie: William Saliba (Arsenal) – 7

Belgie: Timothy Castagne (Fulham) – 5,5; Wout Faes (Leicester) – 6,5; Kevin De Bruyne (Manchester City) – 7; Amadou Onana (Everton) – 6; Jeremy Doku (Manchester City) – 7; Orel Mangala (Nottinghamský les) – 6;

Nejdůležitější momenty a reakce z této hry najdete kliknutím sem .

Portugalsko 1p-0 Slovinsko (3-0 v penaltovém rozstřelu)

Slovinsko včera večer málem způsobilo obrovský šok, když se přiblížilo vyřazení jednoho z favoritů turnaje.

Po 120 minutách bylo docela zábavné 0:0, když si Portugalsko nashromáždilo šance a držení míče, ale nedokázalo najít cestu přes Slovinsko. Prodloužení přineslo neproměněnou penaltu od Cristiana Ronalda, který stále čeká na svůj první gól na EURO 2024. Také v prodloužení měl velkou šanci skórovat Benjamin Šeško, ale portugalský brankář Diogo Costa měl jinou. plány.

Číst:  Premier League 2023/24: Nejlepší vrchol každého týmu

Costovo hrdinství pokračovalo i během penaltového rozstřelu, kdy zachránil všechny tři penalty Slovinska a poslal svůj tým. Góly Portugalska vstřelili Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes a Bernardo Silva.

Hráči Premier League si v tomto zápase vedli poměrně dobře, João Palhinha a Rúben Dias předváděli vysokou úroveň, aby udrželi Slovinsko na uzdě.

Hodnocení

Portugalsko: Rúben Dias (Manchester City) – 7,5; Bruno Fernandes (Manchester United) – 7,5; João Palhinha (Fulham) – 8; Bernardo Silva (Manchester City) – 7; Diogo Jota (Liverpool) – 6,5; Nelson Semedo (Wolves) – N/A