Zpráva Leicester vs Tottenham

Střelci : Vardy 58′; Porro 29′

Dominantní ostruhy držené Vardyho Leicesterem v napjatém otvíráku

Naděje Tottenhamu Hotspur na vítězný start pod Ange Postecoglou zmařil odolný Leicester City , který bojoval a získal remízu 1:1 na King Power Stadium.

Zápas znamenal manažerský debut Steva Coopera s Leicesterem a ukázal hru na dva poločasy, přičemž Jamie Vardy se ukázal jako klíčový v comebacku Foxes.

První poločas: Tlak Tottenhamu a promarněné příležitosti

Tottenham začal hru přední nohou a brzy potvrdil svou dominanci. Dramatický gól Wilfreda Ndidiho z hlavičky Rodriga Bentancura udal tón pro Leicester zpočátku náročné noci.

Nová posila Spurs za 65 milionů liber, Dominic Solanke, měl jedinečnou příležitost označit svůj debut gólem, ale jeho úsilí bylo příliš slabé na to, aby trápilo brankáře Leicesteru Madse Hermansena.

Průlom pro Spurs přišel z očekávaného zdroje. James Maddison proti svému bývalému klubu předvedl přesný centr, který Pedro Porro dokázal odvrátit do sítě.

Gól byl kontroverzní, vedly se debaty o tom, zda šlo o šikovnou hlavičku nebo šťastné odražení Porrova ramene, ale nepochybně to bylo zasloužené vedení Tottenhamu mířícího do poločasu.

Druhá polovina: Vardy’s Spark zažehne comeback Leicesteru

Navzdory své omezené účasti v přípravné sezóně začal 37letý Jamie Vardy zápas a s postupem hry se stal vlivnějším.

Během 15 minut druhého poločasu vyrovnal za Leicester, když využil výpadku koncentrace z obrany Spurs a zamířil domů.

Vardyho dopad se tím nezastavil; málem přidal vteřinu, ale brankář Tottenhamu Guglielmo Vicario ho popřel.

Intenzitu zápasu ještě umocnilo střetnutí hlav, při kterém byl Bentancur natažený mimo hřiště, což vedlo k prodloužení devíti minut. Navzdory pozdním šancím, zejména hlavičce Ndidiho, kterou zachránil Vicario, hra skončila remízou.

Číst:  Zpráva Aston Villa vs Arsenal

Srovnejte si věci s sebou a podívejte se dopředu

Leicester City může ze svého temperamentního návratu čerpat pozitiva, zejména výkony veterána Jamieho Vardyho a Wilfreda Ndidiho.

Pro Tottenham se remíza jeví jako promarněná příležitost, zvláště po dominantním prvním poločase a vzhledem k jeho nedávné formě, díky které vyhrál pouze dva z posledních osmi ligových zápasů.

Jak bude sezóna Premier League postupovat, oba týmy se budou snažit na tomto výkonu stavět, přičemž Leicester se bude snažit využít dynamiku svého comebacku a Tottenham se bude snažit vylepšit svou hru, aby si zajistil vítězství.

Zápas zdůraznil nepředvídatelnou povahu Premier League a nastavil vzrušující tón pro zbytek sezóny.