Reportáž Brighton vs Manchester United

Střelci : Welbeck 32′, Pedro 90+5′; Telefon 60′

João Pedro s Last-Gasp Header zpečetil vítězství Brightonu proti Manchesteru United

Brighton & Hove Albion pokračoval ve své působivé jízdě proti Manchesteru United a zajistil si dramatické vítězství 2:1 na Amex Stadium díky hlavičce João Pedra v 95. minutě.

Tento výsledek představuje páté vítězství Brightonu v řadě (H2H) nad Red Devils, což je série, která odráží jejich rostoucí sebevědomí pod vedením nového manažera Fabiana Hürzelera.

Brightonův silný začátek sezóny

Oba týmy vstoupily do zápasu po úvodních víkendových vítězstvích. Brighton demolice Evertonu 3:0 zdůraznila jeho útočnou sílu, zatímco pozdní triumf Manchesteru United nad Fulhamem ukázal jejich odolnost.

Byli to však Rackové, kteří od začátku na jižním pobřeží vypadali jako dominantnější.

První pozoruhodný pokus Brightonu přišel kolem 10 minut, kdy João Pedro otestoval obranu United krotkou střelou z vnějšku.

Navzdory solidnímu, ale neokázalému výkonu United, Amad Diallo promarnil jedinečnou příležitost poté, co byl zkušeně vybrán křížem Diogo Dalot.

Welbeck udeří jako první proti bývalému klubu

Brighton, který byl aktivní na přestupovém trhu se sedmi novými posilami a možná ještě více, viděl jednoho z jeho zkušených hráčů, jak prolomil patovou situaci.

Ve 31. minutě poslal Kaoru Mitoma nízký centr, který bývalý hráč United Danny Welbeck sbalil domů a zajistil tak hostům zasloužený náskok.

United si krátce poté mysleli, že srovnali skóre, ale pokus Marcuse Rashforda zblízka byl vyloučen pro ofsajd, což věrným z Brightonu ulevilo.

Odezva United a promarněné příležitosti

Ve druhém poločase se United zpočátku snažili prosadit, Brighton téměř zdvojnásobil svůj náskok, když Welbeckova hlavička zasáhla břevno.

Číst:  Zpráva Everton vs Brighton

Hosté však nakonec našli svůj rytmus a kolem 60. minuty vyrovnali. Chytrou přihrávkou od Noussair Mazraoui našel Diallo, jehož střelu odrazil Jan Paul Van Hecke do sítě.

Oba týmy nadále usilovaly o vítěze v napínavém souboji od začátku do konce. Zdálo se, že Brighton měl v jedné konkrétní sekvenci navrch, ale špatné rozhodování Yankuby Minteha umožnilo United zahájit protiútok.

Střídající Joshua Zirkzee si myslel, že vstřelil vítězný gól, ale jeho snaha nebyla uznána pro ofsajd, k velké frustraci na straně Erika ten Haga.

Pedro’s Late Heroics zajišťuje perfektní start Brightonu

Když se zdálo, že zápas bude remízový, João Pedro se v 95. minutě nepokrytě zvedl a odkopl míč od Adingry a poslal domácí publikum do deliria.

Vítězství znamená, že Brighton nyní vyhrál své úvodní dva zápasy sezóny, což je pro Hürzelera perfektní začátek, protože chce navázat na nedávný úspěch klubu.

Pro Manchester United bude ztráta hořkou pilulkou, kterou je třeba spolknout, zejména vzhledem k tomu, že není schopen vidět hru v její závěrečné fázi. Erik ten Hag bude muset tyto problémy rychle vyřešit, pokud má jeho tým v této sezóně bojovat o nejvyšší ocenění.