Zpráva Southampton vs Nottingham Forest

Střelec : Gibbs-White 70′

Nottingham Forest Edge Out Southampton prodlužuje Saints’ Winless Streak doma

Nottingham Forest zajistil tvrdě vybojované vítězství 1:0 nad Southamptonem v St. Mary’s, pozdní gól Morgana Gibbse-Whitea zajistil hostům všechny tři body.

Výsledek prodlužuje frustrující domácí rekord Southamptonu proti Forestovi, který je nikdy neporazil v nejvyšší soutěži (D2, L5).

První polovina: Patová situace u St. Mary’s

Fotbalová Premier League se vrátila do St. Mary’s, ale první poločas nedal domácím fanouškům nadšení. Southampton se snažil prosadit a jejich naléhání na hru zezadu málem vedlo k jejich pádu. Nottingham Forest vydělával na přehrávce Saints a vypadal stále nebezpečněji ze standardních zápasů.

Nikola Milenković měl největší šanci poločasu za Nottingham Forest a málem si připsal svůj debut gólem. Srbský obránce však dokázal z bezprostřední blízkosti pouze nasměrovat knokautu Chrise Wooda a promarnit tak jedinečnou příležitost dostat hosty dopředu.

První poločas skončil tak, že si obě strany vytvářely vyložené šance a skóre se neměnilo.

Druhá polovina: Southampton selhal v kapitalizaci

Druhý poločas zaznamenal mírné zlepšení ze strany Southamptonu, který začal s obnoveným pocitem naléhavosti. Navzdory jejich zvýšenému útočnému záměru však branka Matze Selse v lese zůstala do značné míry bez problémů, protože Saints nedokázali proměnit držení míče ve smysluplné šance.

Na druhou stranu Forest vypadal o přestávce i nadále nebezpečně. Bludný běh Anthonyho Elangy do pole zastavila dobře načasovaná výzva Jana Bednárka na hranici šestnáctky, což signalizovalo Forestův záměr usilovat o pozdního vítěze.

Gibbs-White udeří pozdě, aby zpečetil výhru

Když zápas vstoupil do posledních 20 minut, Forest využil neschopnost Southamptonu vyčistit své čáry z rohu. Míč byl recyklován zpět do vápna, kde Morgan Gibbs-White zareagoval nejrychleji na odražený míč poté, co jeho úvodní hlavičku uklidil z čáry Yukinari Sugawara. Gibbs-White se svým druhým pokusem nemýlil, míč poslal domů a Forest dostal zasloužený náskok.

Číst:  Zpráva Newcastle vs Tottenham 2-1: Spurs dostanou kontrolu reality v parku St. James' Park

Southampton’s Late Rally nedosahuje

Southampton v posledních pěti minutách nabral opožděnou vlnu, když do jejich útoku přidal rychlonohý mladík Tyler Dibling, který dodal tolik potřebné energie. Navzdory pozdnímu tlaku však Sels zůstal nevyzkoušený v brance Forest a zajistil si své první čisté konto v kampani.

Závěrečný hvizd přinesl frustraci pro muže Russela Martina, kteří stále hledají své první body v sezóně. Southampton po porážce strádá na dně tabulky Premier League, zatímco Forestovo vítězství jim dává cennou vzpruhu, protože pokračují v solidním startu do sezóny.