Zpráva Fulham vs Leicester

Střelci : Smith Rowe 18′, Iwobi 70′; Faes 38′

Fulham si vítězstvím nad Leicester City zajistil první domácí výhru v sezóně

Fulham si zajistil své první domácí vítězství v sezóně Premier League od ročníku 2012/13, když porazil nově povýšený Leicester City 2:1 na hřišti Craven Cottage.

Toto vítězství je nejen významným milníkem pro Cottagers, ale také rozšiřuje jejich dominanci nad Leicesterem na tři po sobě jdoucí zápasy.

První polovina: Smith Rowe otevírá svůj účet ve Fulhamu

Fanoušci Fulhamu, kteří zůstali zklamaní po těsné prohře na Old Trafford v úvodní den, měli důvod k oslavě brzy ve svém domácím tažení.

Trvalo pouhých 18 minut, než se letní posila Emile Smith Rowe prosadila a vstřelil svůj první gól za Fulham po příchodu z Arsenalu.

Gól vzešel z dobře propracovaného tahu Adama Traorého, který úhlednou přihrávkou nastavil Smitha Rowea, čímž umožnil záložníkovi vjet do vápna a vypustit silnou střelu levou nohou kolem brankáře Leicesteru Madse Hermansena.

Brzký gól poslal Leicester na zadní nohu a Fulham krátce poté téměř zdvojnásobil svůj náskok. Blízko ke skórování se přiblížil Rodrigo Muniz, který hlavičkoval těsně vedle z hlubokého kříže Antoneeho Robinsona. Leicester i přes převahu Fulhamu dokázal ve 38. minutě najít vyrovnání proti průběhu hry.

Wout Faes poslal hlavičku do sítě z rohu, ale gól nebyl původně uznán pro porušení ofsajdu proti Jamiemu Vardymu. Po krátké kontrole VAR však rozhodčí Darren Bond rozhodnutí zrušil a gól stál, čímž se Foxes vyrovnal.

Druhá polovina: Iwobi zpečetil vítězství Fulhamu

Druhá polovina začala zděšením pro Leicester , když se Wout Faes málem změnil z hrdiny na padoucha.

Číst:  Zpráva Brentford vs Southampton 3-1: Mbeumo Brace Downs Saints

Jeho neopatrné švihnutí umožnilo Fulhamu vytvořit si šanci, ale střela Rodriga Munize přeletěla břevno a ušetřila Faese od ostudy. Leicester tvrdě bojoval o udržení se ve hře, ale nelítostný tlak Fulhamu se nakonec v 70. minutě vyplatil.

Alex Iwobi, který byl po celý zápas čilý, zachytil první přihrávku od Antoneeho Robinsona a prohnal se brankou. Nigerijský reprezentant zachoval klid a prostřelil levačkou Hermansena a obnovil vedení Fulhamu.

Fulham Vydržte a získejte zásadní výhru

Po znovuzískání vedení zůstal Fulham odhodlaný, odhodlaný nenechat si výhodu znovu utéct. Obrana stála pevně a odrážela pozdní pokusy Leicesteru najít další vyrovnávací gól.

Závěrečný hvizd přinesl úlevu a radost věrným Craven Cottage, protože Fulham slavil své první domácí vítězství v Premier League od března a své první domácí vítězství v úvodním utkání za více než deset let.

Tento výsledek je pro Fulham významnou vzpruhou, protože se na začátku sezóny snaží získat dynamiku. Pro Leicester je porážka připomínkou výzev, které před nimi leží, když se přizpůsobí životu v Premier League.