Zpráva Bournemouth vs Newcastle

Střelci : Tavernier 37′; Gordon 76′

Newcastle United se vrací a vydělá remízu 1-1 proti Bournemouthu

Newcastle United zajistil tvrdě vybojovanou remízu 1:1 proti AFC Bournemouth v Premier League, ale čekání manažera Eddieho Howea na první výhru proti jeho bývalému klubu pokračuje.

Magpies přijeli zezadu, aby zachránili bod na Vitality Stadium a udrželi tak neporazitelnost obou týmů do sezony.

První polovina: Bournemouth se ujal vedení po Early Pressure

Newcastle United začal zápas svižně, Alexander Isak pronesl lákavý centr, který málem vedl k vlastnímu gólu, když Julián Araujo nešikovně hlavičkoval míč nad vlastní břevno.

Bournemouth však rychle vrostl do hry a předvedl svůj útočný záměr silným úderem od Evanilsona, který donutil Nicka Popea k jeho první záchraně v zápase v 19. minutě.

Domácí nadále hrozili, Antoine Semenyo se ve 27. minutě mučivě přiblížil k otevření skóre.

Jeho kudrlinka vypadala jako předurčená k síti, ale vystřelila mimo břevno. Tlak Bournemouthu zesílil a ve 37. minutě se nakonec dočkali odměny.

Semenyo se zbavil Joelintona a dovedl perfektní centr do boxu, což umožnilo Marcusovi Tavernierovi snadno zakončit a dát Cherries zasloužený náskok.

Druhá polovina: Vytrvalost Newcastlu se vyplácí

Bournemouth nastoupil do druhého poločasu se stejným odhodláním a postavil Newcastle na zadní nohu.

Zásadní blok Dana Burna zabránil Semenyovi zdvojnásobit vedení Bournemouthu po nebezpečném centru od Justina Kluiverta. Eddie Howe vycítil potřebu změny a před hodinou dvakrát vystřídal, čímž narazil na Harveyho Barnese a další útočnou možnost.

Barnes, dychtivý zasáhnout, propásl významnou příležitost krátce poté, co nastoupil, zatímco Neto popřel Joelintonovi působivým zákrokem. Barnes se ale nakonec prosadil v 75. minutě.

Číst:  Zpráva Aston Villa vs Arsenal

Předběhl Arauja na křídle a přesně centroval na zadní tyč, kde byl Anthony Gordon po ruce, aby přeměnil a vyrovnal Newcastle .

Pozdní drama a bod sdílený

Utkání zůstalo otevřené, obě strany se v závěrečné fázi snažily o vítěze. Alex Scott a Semenyo měli šance pro Bournemouth, ale jejich snahy těsně minuly cíl. Dan Burn donutil Neta k brilantní zastávce pozdě a zajistil, že se body dělí.

Remíza ponechává oba týmy na začátku sezóny Premier League neporaženy, ale Newcastle bude frustrovaný neschopností zajistit si vítězství na svém prvním výjezdu, což je trend, který se nyní rozšířil na čtyři po sobě jdoucí kampaně.

Pro Bournemouth výsledek zdůrazňuje jejich odolnost a schopnost konkurovat silnějším týmům ligy, protože se pod novým manažerem nadále přizpůsobují.