Zpráva Wolves vs Chelsea

Střelci : Cunha 27′, Larsen 45+6′; Jackson 2′, Palmer 45′, Madueke 49′ 58′ 63′, Felix 80′

Hattrick Noniho Maduekeho v druhé polovině pohání Chelsea k napínavé výhře 6:2 nad Wolves

Chelsea si zajistila své první vítězství v Premier League pod vedením nového manažera Enza Marescy ohromující výhrou 6:2 proti Wolverhampton Wanderers v Molineux.

Noni Madueke byl hvězdou show, vstřelil hattrick ve druhém poločase a pomohl Blues odvrátit dva comebacky od hostitelů.

První polovina: První cíle a houpací bitva

Chelsea neztrácela čas a zapsala se do tabulky, Nicolas Jackson ve druhé minutě zamířil rohový kop Colea Palmera a zajistil tak hostům brzké vedení.

Wolves téměř okamžitě odpověděli, Yerson Mosquera před 10 minutou zamířil těsně vedle.

Přestože Wolves brzy zaostávali, do hry vrostli a těsně před půlhodinou našli vyrovnání. Tentokrát se nemýlil Matheus Cunha, který byl z předchozího pokusu vyloučen pro ofsajd, když prostřelil Roberta Sáncheze poté, co ho Rayan Aït-Nouri rozestavil.

Chelsea se snažila udržet Cunhu, který krátce nato málem dostal Wolves do vedení, ale Levi Colwill svou střelu poslal na břevno.

Hosté využili svůj těsný únik, když Sánchez rozehrál rychlý gólový kop, který našel Jacksona, který poté připravil Palmera k vyrovnanému zakončení přes zpětného Josého Sá.

Vedení Chelsea však nemělo dlouhého trvání, protože v šesté minutě nadstavby vstřelil svůj první gól za Wolves Jørgen Strand Larsen, který se po asistenci Totiho Gomese vrátil domů a poslal týmy do přestávky za stavu 2:2.

Druhý poločas: Maduekeho hattrick dovedl Chelsea k vítězství

Druhý poločas začal podobně jako ten první, Chelsea rychle získala zpět vedení. Pouhé tři minuty po restartu vstřelil Noni Madueke svůj první gól v sezóně, když těžil z odklonu od Aït-Nouriho poté, co ho postavil Palmer.

Číst:  Zpráva mezi Liverpoolem a Nottinghamem Forest 0-1: První porážka pro slot v šoku

O devět minut později stejné duo zakombinovalo znovu, přičemž Madueke tentokrát překonal Sá čistým zásahem a zdvojnásobil náskok Chelsea.

Wolves zůstali na vážkách, když Chelsea pokračovala v tlaku vpřed. Po hodině chyba na polovině Wolves umožnila Enzovi Fernándezovi a Jacksonovi spojit se a najít Palmera, který znovu postavil Maduekeho.

Křídelní hráč se nemýlil, za pouhých 15 minut zkompletoval svůj hattrick a efektivně dostal hru mimo dosah Wolves.

Pozdní drama a dominance Chelsea

Mizérie Wolves se ještě znásobila v závěrečné fázi zápasu. Mario Lemina se domníval, že jeden stáhl domácím bouřlivým úderem, ale gól byl vyloučen pro ofsajd.

Chelsea rychle využila odkladu, když bývalý hráč Wolves Pedro Neto připravil João Félixovi, který střelou do horního rohu zvýšil na 6-2.

Výsledek znamenal pro Chelsea první vítězství na hřišti Molineux po pěti letech a poskytl na stranu Marescy výraznou posilu po neuspokojivé remíze z úvodního víkendu.

Wolves po porážce stále hledají své první body v sezóně, přičemž střízlivá domácí prohra zdůrazňuje výzvy, kterým v této kampani čelí.