Zpráva Liverpool vs Brentford

Střelci : Diaz 13′, Salah 70′

Liverpool si zajistil vítězství 2:0 nad Brentfordem a udržel si perfektní start v Premier League

Liverpool dosáhl v Premier League dvěma výhrami ze dvou a na Anfieldu pohodlně porazil Brentford 2:0. Vítězství prodlužuje působivou bilanci Liverpoolu proti Bees na domácím hřišti a znamená jeho šestou výhru v řadě nad Brentfordem na Anfieldu bez inkasovaného gólu.

První poločas: Předčasný gól udává tón Liverpoolu

Nový manažer Liverpoolu Arne Slot pokračoval ve svém silném startu a stal se prvním šéfem Liverpoolu od Graeme Sounesse v roce 1991, který vyhrál svůj první ligový zápas.

Jeho soutěžní debut na Anfieldu nemohl dopadnout lépe, když se Reds ujali vedení pouhých 13 minut hry.

Brentford, který tlačil příliš mnoho hráčů dopředu, zůstal vzadu odhalený, což umožnilo Diogo Jotovi prorazit a postavit Luise Díaze, který v klidu prostrčil míč kolem Marka Flekkena.

Přestože Liverpool do poločasu nezvýšil svůj náskok, předvedl ostrou a plynulou souhru, dominoval v držení míče a držel Brentforda na zadní noze.

Hosté si šance vytvářeli jen těžko, první opravdový test Alissona přišel dvě minuty před přestávkou, s nímž si brankář Liverpoolu pohodlně poradil.

Druhý poločas: Liverpool zdvojnásobil svou výhodu

Liverpool ve druhém poločase nabral přesně tam, kde skončil a pokračoval v tlaku na obranu Brentfordu.

Andrew Robertson se přiblížil ke zdvojnásobení vedení, přesměroval Jotův kop na kole na cíl a donutil Flekkena k zásadnímu zákroku. Brentford měl krátký okamžik naděje, když si Nathan Collins vynutil reflexní zákrok od Alissona, ale hybná síla se rychle přesunula zpět na hosty.

Neutuchající tlak Liverpoolu se vyplatil v 60. minutě, kdy přidal druhý gól Mohamed Salah. Po dobře provedeném přihrávce Salah zůstal stranou a citlivě umístil střelu za řítícího se Flekkena, čímž účinně zpečetil vítězství Reds.

Číst:  Zpráva Nottingham Forest vs Bournemouth

Pozdní šance a pohodlný závěr

Střídající Cody Gakpo málem přidal v poslední minutě třetí gól, ale jeho snaha byla odražena na břevno.

Navzdory tomu, že znovu nenašel zadní část sítě, Liverpool zápas pohodlně viděl, přeběhl hodiny a zajistil si všechny tři body.

Toto vítězství nejen pokračuje v silném startu Liverpoolu do sezóny, ale také zdůrazňuje jeho dominanci v srpnu, kdy Reds prohráli pouze jeden z posledních 24 zápasů Premier League hraných v tomto měsíci (W17, D6).

Pro Brentford byla porážka porážkou po jejich slibném vítězství 2:1 nad Crystal Palace v předchozím týdnu, což jim poprvé od ročníku 2006/07 znemožnilo zahájit sezónu vzájemnými výhrami v lize.