Zpráva Manchester City vs Brentford

Střelci : Haaland 19′, 32′; Wissa 1′

Dvojka Erlinga Haalanda pomohla Manchesteru City překonat temperamentní stranu Brentfordu, zajistila si výhru 2:1 a prodloužila sérii domácí Premier League bez porážky na 32 zápasů od porážky s Brentfordem v listopadu 2022.

Brentford Stun Manchester City Brzy

Etihad zůstal v šoku pouhých 22 sekund po zápase, když se Brentford dostal do překvapivého vedení. Pokus Johna Stonese o odklizení hlavičky Keane Lewis-Pottera selhal, což umožnilo Yoanu Wissovi využít a zamířit v nejčasnějším gólu, jaký kdy Manchester City doma v PL inkasoval.

Brentford pokračoval v prosazování, Bryan Mbeumo testoval Rica Lewise a Nathana Collinse, kteří si instinktivním úsilím vynutili záchranu od Edersona.

Haaland reaguje na vyrovnání skóre

I přes brzké trápení Manchesteru City se podařilo v 19. minutě vyrovnat. Míč spadl k Erlingu Haalandovi, jehož první střela se lehce odrazila od Ethana Pinnocka, který se uhnízdil ke vzdálenější tyči.

Pinnock hlavičkou, která trefila břevno, málem vrátil Brentfordovi vedení, ale Haaland brzy otočil zápas na hlavu. Přes svaly Pinnocka se chytil Edersonova dlouhého míče a šikovně ho propálil kolem Marka Flekkena , čímž City dostal do vedení.

Savinho a Jack Grealish měli šance na prodloužení výhody, ale další rána pro Brentforda přišla před poločasem, když Wissa odkulhal po výzvě Matea Kovačiće.

Guardiolovy taktické vychytávky a ovládání města

Pep Guardiola udělal o přestávce dvě změny, včetně představení Rodriho na jeho první minuty sezóny.

Tato úprava umožnila Manchester City prosadit větší kontrolu nad hrou, ačkoli zpočátku nedokázali vážně otestovat brankáře Brentfordu Marka Flekkena . Brentford zůstal na kontru nebezpečný, ale Keane Lewis-Potter promarnil klíčovou šanci na vyrovnání.

Číst:  Zpráva Newcastle vs Tottenham 2-1: Spurs dostanou kontrolu reality v parku St. James' Park

Jak hra postupovala, Flekken byl častěji volán do akce, odmítal Grealishovu střelu z curlingu a tečoval Haalandův zásah nad tyč, čímž Norovi zabránil zajistit třetí hattrick v řadě.

Manchester City pokračoval v tlaku, Kyle Walker se trefil z dálky a Savinho s dalším úsilím těsně minul.

Pozdní drama a Haalandovy Near Misses

Haaland se ke konci zápasu dostal blízko k hattricku, trefil tyč, viděl následnou blokaci Collinse a Flekken ho ještě jednou odmítl.

Navzdory těmto promarněným příležitostem si City udrželo vítězství 2:1, což znamenalo své 13. vítězství v řadě PL. Je pozoruhodné, že toto bylo první v tomto běhu, které rozhodl pouze jeden gól, což je důkazem houževnatého výkonu Brentfordu.

Odolnost Brentfordu a dominance města

Brentford si může vzít jistou útěchu z této těsné porážky, protože nyní čelil dvěma týmům nejvyšší úrovně – Liverpoolu a Manchesteru City – což mělo za následek pouze dvě prohry z pěti soutěžních zápasů v této sezóně.

Manchester City mezitím nadále ukazuje svou dominanci a udržuje si působivý domácí rekord bez porážky.

Závěr

Erling Haaland znovu prokázal svou hodnotu s rozhodujícím tahem a pomohl Manchesteru City udržet impozantní domácí sérii neporazitelnosti.

Navzdory statečné snaze Brentfordu a brzkému vedení City předvedlo svou odolnost a kvalitu a zajistilo si další tři body ve své snaze o slávu v Premier League.