Zpráva Bournemouth vs Chelsea

Střelec : Nkunku 86′

Pozdní zásah náhradníka Christophera Nkunku vynesl Chelsea těsnou výhru 1:0 nad Bournemouthem na Vitality Stadium a prodloužil její sérii bez porážky na šest zápasů.

Bournemouth dominuje raným fázím

Chelsea dorazila na Vitality Stadium se smíšeným vstupem do sezóny a po návratu z vítězství proti Evertonu před reprezentační přestávkou čelila týmu Bournemouth plného sebevědomí.

Cherries začali silně, v prvním poločase převzali kontrolu a vytvořili si několik příležitostí. Během prvních čtyř minut se dalekonosný úder Marcuse Taverniera zřítil z břevna a Bournemouth málem dostal brzké vedení.

Evanilson a Antoine Semenyo měli také šance, ale poslali své úsilí mimo cíl. Robert Sánchez byl povolán do akce, aby popřel Justina Kluiverta a Lewise Cooka, zatímco Bournemouth pokračoval v tlaku na úvodní gól.

Miss z penalty Bournemouth a zápasy Chelsea

Největší šance prvního poločasu přišla poté, co špatný backpass od Wesleyho Fofana dostal brankáře Chelsea Roberta Sáncheze pod tlak.

Evanilson ho porazil k míči a po sestřelení si vysloužil penaltu. Sám Evanilson zaútočil a Sánchez odrazil střelu do bezpečí.

Na druhou stranu Chelsea měla v prvním poločase omezené momenty kvality, Nicolas Jackson si vynutil záchranu od Marka Traverse po dobré hře Leviho Colwilla. Enzo Maresca by byl před přestávkou zklamaný z nevýrazného výkonu svého týmu.

Střídání Chelsea mění hru

Po přestávce Bournemouth dál hrozil, Kluiverta ještě jednou překazil Sánchez. Semenyo vystřelil těsně nad tyč a Ryan Christie zasáhl dřevo z okraje hřiště.

V reakci na to udělala Chelsea taktické změny a přivedla Joãa Félixe a Jadona Sancha. Tato střídání dala Blues větší kontrolu ve středním pásmu a posunula tempo zápasu.

Pokusy Bournemouthu hrozit z protiútoku se ukázaly jako neúčinné a umožnily Chelsea získat převahu.

Číst:  Zpráva Arsenal vs Brighton 1-1: Gunners Holding in Feisty Affair

Nkunkuův rozhodující okamžik

Zápas nakonec rozhodla chvíle brilantnosti náhradníka Christophera Nkunku. Nkunku, kterého zahrál náhradník Jadon Sancho, se obratně protočil kolem dvojice obránců a napálil míč do rohu sítě, čímž poslal fanoušky Chelsea do vytržení.

Tento pozdní gól se ukázal být rozdílem ve hře, která stanovila rekord Premier League v počtu žlutých karet v jediném zápase se 14 vydanými varováními.

Závěr

Vítězství Chelsea 1:0 prodlužuje její sérii bez porážky na tři ligové zápasy a ukazuje její schopnost dosahovat výsledků, i když nejsou zrovna nejlepší. Bournemouth mezitím bude po silném začátku zklamaný, když v této sezóně vyhrál ve všech soutěžích jen jeden zápas.

I přes svou převahu ve velké části zápasu nedokázali Cherries své šance využít a umožnili Chelsea urvat těsné vítězství.