Wolves vs Newcastle

Střelci : Lemina 36′; Schar 75′, Barnes 80′

Fabian Schär a Harvey Barnes vstřelili dva skvělé pozdní góly, když Newcastle United přišel zezadu a porazil Wolverhampton Wanderers 2:1, čímž si prodloužili neporazitelný start sezóny Premier League (W3, D1).

Raná dominance z Newcastlu

Newcastle United vstoupil do zápasu s velkým sebevědomím, když po reprezentační přestávce vyhrál každý z posledních sedmi zápasů.

Tato dynamika byla evidentní v úvodních 10 minutách, kdy brankář Wolves Sam Johnstone vyrazil ostrý pokus Jacoba Murphyho nad břevno. Straky i nadále vypadaly jako hrozivější strana, jak se odvíjel první poločas.

Anthony Gordon byl blízko k prolomení patové situace, jeho záškodnická jízda skončila zkrouceným úderem, který vystřelil ze vzdálenější tyče, k velké úlevě Wolves.

Vlci se ujímají vedení

Wolverhampton, vděčný za odpuštění, využil ve 36. minutě skvělým gólem z protiútoku.

Redukce Jørgena Stranda Larsena skvěle zvládl João Gomes a nechal Mario Lemina jednoduchým tap-inem ze šesti yardů a dostal Wolves do vedení. Tým Garyho O’Neila vycítil příležitost k dalšímu využití a snažil se o druhý gól.

Lemina však promarnil šanci na prodloužení vedení a svou ránu protáhl z hranice šestnáctky a umožnil Newcastlu zabránit dalšímu poškození před přestávkou.

Odolnost Newcastlu a obrat ve druhé polovině

Newcastle začal druhý poločas podobným způsobem jako ten první a vyvinul tlak na obranu Wolves. Bruno Guimarães vyzkoušel Johnstonea úderem z dlouhé vzdálenosti a Craig Dawson zablokoval silný nájezd Gordona.

Na druhém konci byli Wolves blízko ke zdvojnásobení svého vedení, když Strand Larsen poprvé vystřelil do spodní části tyče. Jak se hra blížila k poslední půlhodině, Wolves si i nadále vytvářeli šance, ale Nick Pope provedl zásadní zákroky, aby odepřel Strand Larsen a Matheus Cunha.

Číst:  Zpráva Brightonu vs Ipswich 0-0: Tractor Boys vyčkávají na remízu proti dominantním rackům

Schär a Barnes zpečetí návrat

Neustálé hledání vyrovnání, úsilí Newcastlu bylo nakonec odměněno v 75. minutě. Fabian Schär rozpoutal dalekonosný úder, který odrazil Dawsona a letěl do horního rohu a vyrovnal skóre. Obrat Magpies byl dokončen jen o pět minut později, když se okamžitě prosadil náhradník Harvey Barnes. Barnes prořízl značku na okraji krabice a vznešeným úsilím se stočil do vzdáleného rohu a nechal Wolvese omráčené dvojicí rychlé palby.

Pozdní pokusy Wolves a vítězství Newcastlu

V zoufalé snaze zachránit něco ze zápasu se Wolves v závěrečných fázích prosadili. Matheus Cunha měl pozdní šanci, ale Nick Pope předvedl skok do vody a udržel vedení Newcastlu.

Magpies se drželi na působivém vítězství 2:1 a předvedli svou odolnost a kvalitu, aby se dostali zezadu a zajistili si všechny tři body.

Závěr

Pozdní góly Newcastlu United od Schära a Barnese zajistily tvrdě vybojované vítězství nad Wolverhampton Wanderers.

Toto vítězství prodlužuje neporazitelný start Newcastlu do sezóny Premier League a zdůrazňuje jeho schopnost kopat hluboko a reagovat na ztrátu. Mezitím budou Wolves po slibném začátku ponecháni na přemýšlení o promarněných příležitostech, protože se jim nepodařilo zajistit to, co by bylo cenné vítězství.