Atalanta vs Arsenal Preview

• Remíza nebo výhra Arsenalu
  • Oba týmy vstřelí gól

Návrat Atalanty do UCL

Atalanta zahájila svou kampaň v Serii A vzrušujícím způsobem, naposledy přišla zezadu a zajistila si vítězství 3:2 nad Fiorentinou se všemi góly vstřelenými v napínavém prvním poločase.

Jejich čtyři ligové zápasy v této sezóně (W2, L2) měly průměrně čtyři góly na zápas, což naznačuje, že Atalanta by mohla být v této sezóně jedním z nejzábavnějších týmů v Lize mistrů UEFA (UCL).

Atalanta se vrací do UCL poprvé od sezóny 2021/22 a bude se snažit navázat na svůj evropský úspěch poté, co v minulé sezóně vyhrála Evropskou ligu UEFA (UEL).

Jedná se o jejich čtvrtou účast ve skupinové fázi UCL a historicky pro ně byla anglická opozice náročná (W1, D2, L3). Na cestě k triumfu v UEL si však vezmou sebevědomí z památné celkové výhry 3:1 nad Liverpoolem z minulé sezóny .

Důvěra Arsenalu a evropská výzva

Mezitím Arsenal přijíždí do Itálie plný sebevědomí po výhře 1:0 nad Tottenhamem v severolondýnském derby, a to i přes chybějící klíčové hráče kvůli zranění a vyloučení.

Návrat Declana Rice pro tento zápas posílí tým Mikela Artety na cestě do klíčového týdne, který zahrnuje také střetnutí Premier League proti Manchesteru City.

Gunners měli v nedávných venkovních utkáních UCL smíšenou bilanci, když vyhráli pouze jeden z posledních šesti zápasů (D1, L4). V evropské konkurenci však byli úspěšnější v Itálii, když ve vyřazovacích fázích UEL vyhráli poslední dva zápasy „na nulu“ proti Neapoli a AC Milán.

I když se tyto zápasy odehrály předtím, než Arteta převzal vedení, ukazují schopnost Arsenalu zajistit životně důležité venkovní výhry v náročných prostředích.

Klíčoví hráči ke sledování

Mateo Retegui (Atalanta)

Retegui má v této sezóně za Atalantu působivou formu, mezi 20. minutou a poločasem skóroval třikrát. Jeho schopnost udeřit brzy z něj dělá významnou hrozbu pro obranu Arsenalu, zejména vzhledem k tomu, že Atalanta má tendenci dávat vysoké skóre.

Číst:  Liverpool VS Manchester City Preview a tipy: Souboj opačných pólů

Kai Havertz (Arsenal)

Havertz byl klíčovým přispěvatelem Arsenalu, oba jeho góly v této sezóně padl mezi 20. a 40. minutou. Jeho schopnost skórovat brzy by mohla být klíčová v zápase, který slibuje spoustu akce, zejména v prvním poločase.

Evropská a domácí forma Atalanty

• Nedávný rekord UCL proti anglickým týmům: W1, D2, L3.
  • Aktuální forma Serie A: W2, L2, průměrně čtyři góly na zápas.
  • Návrat do UCL po vítězství v UEL v minulé sezóně.

UCL a italský úspěch Arsenalu

• Nedávná venkovní forma UCL: Vyhrál jeden z posledních šesti zápasů (D1, L4).
  • Nedávný úspěch v Itálii: Své poslední dva zápasy v Evropě vyhrál v Itálii „na nulu“ proti Neapoli a AC Milán (UEL).
  • Návrat klíčového hráče: Declan Rice je k dispozici poté, co vynechal derby v severním Londýně.

Závěr

Tento zápas slibuje vzrušující zápas mezi týmem Atalanty, který je známý svými zábavnými, vysoce skórovanými hrami, a týmem Arsenalu, který se pyšní domácími úspěchy.

Zatímco Atalanta se bude snažit učinit prohlášení při svém návratu do UCL, nedávná forma a defenzivní pevnost Arsenalu v Itálii naznačují, že má schopnost zajistit si pozitivní výsledek. Vzhledem k tomu, že oba týmy dokázaly vstřelit brzké góly, mohlo o tomto utkání rozhodnout úvodní výměny.

Předpověď : Střetnutí s vysokým skóre, kdy oba týmy našly síť, ale nedávné evropské zkušenosti Arsenalu a síla obrany jim mohou poskytnout mírnou výhodu.