Zpráva Young Boys vs Aston Villa

Střelci : Tielemans 27′, Ramsey 38′, Onana 86′

Aston Villa začíná kampaň Ligy mistrů UEFA s dominantním vítězstvím 3:0 nad BSC Young Boys

Aston Villa , bývalí mistři Evropy, odstartovala působivě nově naformátovanou Ligu mistrů UEFA (UCL) s 36 týmy přesvědčivým vítězstvím 3:0 nad BSC Young Boys na Stadionu Wankdorf.

Mladí chlapci začínají silně, ale Villa udeří jako první

Ve svém vůbec prvním vzájemném střetnutí se úřadující šampioni švýcarské Super League Young Boys postavili agresivně. Během úvodních 12 minut otestovali obranu Villy, Emiliano Martínez předvedl zásadní zákroky, aby zabránil přímému kopu Filipa Ugrinice a Ebrima Colleyho zblízka. Colley málem znovu našel síť krátce poté prudkou střelou, která těsně minula cíl.

I přes brzký tlak Young Boys se ve 27. minutě ujala vedení Aston Villa. Dobře provedená scénka z Villovy playbooku, kterou řídil trenér výpravy Austin Macphee, viděl Youri Tielemans, jak vedl podání Johna McGinna do vzdálenějšího rohu, čímž Villa dal svůj vůbec první gól UCL.

Brzy nato měl Ollie Watkins šanci zdvojnásobit vedení, ale jeho pokus vyrazil těsně vedle tyče.

Villa rozšiřuje své vedení uprostřed sporů

Jacob Ramsey brzy zvýšil na 2:0, i když ne bez kontroverze. Poté, co vystřelil přímo na Davida von Ballmoose, se Ramsey náhodou ocitl ve střelecké listině. Zpětná přihrávka Mohameda Ali Camara na jeho brankáře měla za následek faul na Watkinse a Ramsey zužitkoval gólem do prázdné branky.

Villa málem navýšil svůj náskok o pět minut později, když Watkins udeřil halfvolejem do sítě. Zasáhl však VAR, který gól neuznal za zdánlivě tvrdou házenou.

Vila dominuje druhé polovině

Aston Villa zůstala po restartu pod kontrolou a nadále ohrožovala branku Young Boys. Youri Tielemans si vynutil další chytrý zákrok od Von Ballmoose a kapitán Young Boys musel udělat další zásadní zastávku, když Ramseyho střelu tečoval nad břevno.

Číst:  Manchester City vs Brentford 2-1 Zpráva: Haaland Brace dává City comeback vítězství

Villa si myslel, že v 10 minutách zbývalo znovu skórovat, když střídající Jhon Durán našel síť, ale jeho oslavy byly přerušeny, když VAR neuznal gól kvůli míči od Amadou Onana. Navzdory tomuto neúspěchu si Villa zajistil třetí gól, když Onana vypálil nádherný zásah do spodního rohu a zpečetil vítězství.

Závěr

Tři góly a tři body znamenají perfektní začátek pro Aston Villu při debutu na UCL. Tým Unaie Emeryho se nyní těší na tři zápasy Premier League, než bude pokračovat ve své evropské cestě velmi očekávaným střetnutím s Bayernem Mnichov – opakováním finále z roku 1982.

Mezitím tato porážka znamená, že Young Boys dokázali překonat anglický odpor pouze jednou v historii soutěže (D1, L5).