týden vedly týmy Premier League v Lize mistrů

První hrací den nově restrukturalizované Ligy mistrů UEFA je nyní za námi, zápasy se konají v obvyklé úterý a středu a také ve čtvrtek, který byl poprvé.

Čtyři týmy Premier League se tohoto týdne zúčastnily zápasů – Aston Villa, Liverpool, Manchester City a Arsenal – se smíšeným štěstím, ale žádný z nich neprohrál. Pojďme se tedy podívat, jak se tento týden dařilo anglickým týmům v UCL a jak si stojí po prvním z osmi zápasových dnů.

Aston Villa

Tým Birminghamu byl první reprezentující Anglii, který hrál svůj zápas UCL, a to po více než čtyřech desetiletích od jejich posledního vystoupení v Evropském poháru.

Svou kampaň zahájili v úterý venku ve Švýcarsku proti Young Boys a odvezli si velkou výhru 3:0 . Muži Unaie Emeryho mohli vyhrát ještě větším rozdílem, ale v rozehrávce jim byly neuznané dva góly za házenou a také další velké šance.

Góly Tielemanse, Ramseyho a Onany utlumily hru a poskytly dobrý základ pro Villaův pokus dostat se do vyřazovací fáze.

Liverpool

Reds museli přijet zezadu, aby porazili AC Milán v jednom z úterních pozdních výkopů po gólu Pulisice ve třetí minutě.

Navzdory bohatství, které měl Arne Slot v útoku k dispozici, byli to ve skutečnosti jeho středoví obránci, kteří je dostali zpět do hry, když Konate a van Dijk skórovali před poločasem hlavičkami, aby otočili hru na hlavu.

Ve druhém poločase to byl Szoboszlai, kdo zajistil výsledek po skvělé práci na křídle od Gakpa.

Byl to nakonec dobrý výkon od Liverpoolu, který stejně jako Aston Villa zahájil svou kampaň UCL vítězstvím. Těžší zápasy ale čekají oba tyto týmy.

Manchester City

City byli jediným anglickým týmem v akci ve středu v odvetném zápase finále Ligy mistrů 2023 proti Interu Milán. Stejně jako tato hra, i tato byla ošemetná záležitost, kdy se oba týmy navzájem anulovaly a znovu vedly k remíze 0:0 .

Číst:  Čas Josého Mourinha v anglické Premier League: Recenze

Obě strany měly dost šancí na zpečetění vítězství, ale ani jedna nebyla dostatečně inspirována, aby je využila. Ve velmi dobré formě byl i brankář Interu Yann Sommer, který se vypořádal se vším, co se City podařilo přes obranu Interu dostat.

Jednou z největších novinek, které ze hry vyšly, bylo, že Kevin De Bruyne je nyní pochyb o tom, že City bude tento víkend klást velký úspěch proti Arsenalu v EPL, který se odehraje o poločase pro Phila Fodena.

Arzenál

Poté, co úterý přineslo dvě anglické výhry a spoustu gólů, Arsenal se připojil k City a zajistil pouze slepé remízy proti italskému soupeři v prvním hracím dni.

Tým Mikela Artety, proti vítězi loňské Evropské ligy Atalantě, dokázal v Bergamu uhrát pouze 0:0 a stojí za zmínku, že za to vděčí brankáři Davidu Rayovi.

Jeho dvojnásobný zákrok po penaltě Matea Reteguiho byl pohledem a pravděpodobně nejlepším brankářským momentem, který za celou sezónu uvidíme.

Podívejte se sami, pokud jste to neviděli.

DAVID RAYA VYDĚLÁVÁ NEUVĚŘITELNÉ DVOJNÁSOBNÉ ÚSPORY | HLAVNÍ | Atalanta vs Arsenal (0-0) | Liga mistrů