Zpráva West Ham vs Chelsea

Střelci : Jackson 4′, 18′, Palmer 47′

Jackson a Palmer Fire Chelsea vyhráli nad West Hamem 3:0

Jackson udeřil dvakrát v prvním poločase, zatímco Cole Palmer zpečetil dohodu, když Chelsea zajistila dominantní vítězství 3:0 nad West Ham United , což znamená třetí vítězství v pěti zápasech Premier League pod vedením nového manažera Enza Marescy.

Jacksonův Brace dává Chelsea pod kontrolu

Jackson podal včasnou vzpruhu a posílil, proč zůstává útočníkem první volby Chelsea navzdory výzvám, aby Christopher Nkunku začal sledovat svůj vítězný zápas proti Bournemouthu minulý víkend. Jackson, který byl vybrán do vedení lajny Marescou, odměnil manažerovu víru dvěma dobře vstřelenými góly, čímž Chelsea před poločasem vedla.

Třiadvacetiletý senegalský útočník, který nedávno podepsal prodloužení smlouvy, která ho udrží na Stamford Bridge až do roku 2033, byl na začátku letošní sezony ve výborné formě. Se čtyřmi góly v šesti zápasech napříč všemi soutěžemi Jackson rychle prokazuje svou hodnotu po nekonzistentní debutové kampani, ve které vsítil 17krát, ale promarnil několik klíčových příležitostí.

Silný start Chelsea pod Marescou

Impozantní forma Chelsea pokračuje, se třemi výhrami venku v prvních pěti zápasech Premier League v této sezóně. Jejich jediná prohra přišla proti obhájci titulu Manchester City. Navzdory hlášeným zákulisním sporům o moc mezi spolumajiteli Toddem Boehlym a Behdadem Eghbalim udělal Maresca od chvíle, kdy nahradil Mauricia Pochettina, silný dojem a dal fanouškům naději, že Chelsea může po dvou neúspěšných sezónách znovu bojovat o umístění v první čtyřce.

Zápasy West Hamu pokračují

West Ham má naopak špatný začátek pod vedením nového manažera Julena Lopeteguiho. Hammers dokázali v pěti zápasech Premier League pouze jednou vyhrát a do začátku sezóny prohráli tři po sobě jdoucí domácí zápasy – poprvé v historii ligy. Frustrace fanoušků byla evidentní, někteří se týmu posmívali a před závěrečným hvizdem opustili stadion.

Číst:  Zpráva Tottenham vs Everton

Útok West Hamu byl nevýrazný, střela Jarroda Bowena mimo cíl ze slibné pozice shrnula jejich pomalý začátek. Crysencio Summerville, který poprvé startoval v Premier League za West Ham, se po výzvě Wesleyho Fofana odvolal k trestu, ale VAR jeho tvrzení popřel. Lopeteguiho frustrace byla evidentní, když před poločasem vystřídal argentinského záložníka Guida Rodrígueze, ale Rodríguezův náhradník Thomas Soucek mohl pálit pouze přímo na brankáře Chelsea Roberta Sancheze.

Palmer zabalil výhru

Po přestávce Chelsea nejevila žádné známky zpomalení. Cole Palmer, který byl po celý zápas čilý, přidal třetí branku pouhé dvě minuty do druhého poločasu. Anglický forvard dostal přihrávku od Jacksona a z těsného úhlu prostrčil míč kolem Areola, čímž se hra dostala mimo dosah West Hamu.

Sancho, který poprvé startoval v Premier League od května 2023 po hostování z Manchesteru United, byl neustálou hrozbou svým driblováním a kreativitou. I když se nedostal do výsledkové listiny, jeho výkon byl pro Chelsea pozitivním znamením, protože pod Marescou pokračuje v budování.

Závěr

Výhra Chelsea 3:0 nad West Hamem United upevňuje její silný start pod vedením Enza Maresca, když Jacksonova výztuha a Palmerův gól zajistily pohodlné vítězství. Blues zůstávají ve sporu o umístění v první čtyřce, zatímco zápasy West Hamu pokračují pod vedením Julena Lopeteguiho.

Jak sezóna pokračuje, vypadá to, že Marescova Chelsea bude stavět na svém raném úspěchu, zatímco West Ham bude muset rychle najít řešení, aby se vyhnul dalšímu zaostávání.