Zpráva Aston Villa vs Wolves

Střelci : Watkins 73′, Konsa 88′, Duran 90+4′; Cunha 25′

Aston Villa přišla zezadu, aby zajistila vítězství 3:1 nad Wolverhampton Wanderers ve Villa Parku v napínavém zápase. Utkání bylo plné akcí, s pozdními góly, žlutými kartami a četnými fauly.

První polovina: Wolves Strike Early

Wolverhampton Wanderers začal skvěle a Matheus Cunha otevřel skóre ve 25. minutě působivou střelou pravačkou z vnějšku, která se uhnízdila do levého dolního rohu sítě. Villa odpověděl několika pokusy, ale odolná obrana Wolves, vedená Craigem Dawsonem a Yersonem Mosquerou, je držela na uzdě po zbytek poločasu. Aston Villa se snažila rozbít obranu Wolves a vedla do poločasu za stavu 0:1.

Druhá polovina: Aston Villa Bounce Back

Villa provedla zásadní střídání na začátku druhého poločasu a přivedla Leona Baileyho a Iana Maatsena, aby přidali další útočné možnosti. Vyplatilo se to v 73. minutě, kdy Ollie Watkins vyrovnal, když po skvělé asistenci Morgana Rogerse skóroval pravačkou ze středu šestnáctky. Tento gól nastartoval Villovi náladu a dál se tlačili dopředu.

O pouhých 15 minut později Ezri Konsa dostal Villa do vedení, když proměnil centr od Youriho Tielemanse do zakončení pravačkou a v 88. minutě zajistil domácím náskok 2:1.

Drama v prodloužení: Jhon Durán zpečetil vítězství

Po oznámených 13 minutách dodatečného času si Aston Villa udržela tempo. Jhon Durán pečetil vítězství ve 4. minutě po zranění klidným zakončením levou nohou po další asistenci působivého Morgana Rogerse. Tento pozdní gól zajistil Aston Ville tři body a završil tak mimořádný návrat.

Klíčové momenty a disciplína

Zápas viděl mnoho žlutých karet, včetně jedné pro Matheuse Cunhu v posledních minutách (90’+12). Aston Villa Ross Barkley (90’+11) a Morgan Rogers (75′) byli také zamluveni, zatímco Yerson Mosquera a Pau Torres byli varováni již dříve v zápase.

Číst:  Zpráva o komunitním štítu Manchester City vs Manchester United

Navzdory nejlepším snahám Wolves, včetně prudkého nárůstu a rohu v 90’+ 8 minutě na poslední chvíli , Aston Villa udržela a zajistila si zaslouženou výhru 3:1.

Villovo vítězství je posouvá dále v tabulce Premier League a ukazuje jejich odolnost a schopnost reagovat pod tlakem, zatímco Wolves se budou muset přeskupit po tvrdě vybojovaném, ale nakonec neuspokojivém výjezdu.